Piątka dla rolników

Date:

W czwartek, 24 września w Parku Miejskim im. B. Puzon w Jarosławiu odbyła się konferencja prasowa zwołana przez posła Mieczysława Kasprzaka, który w odpowiedzi na tzw. „Piątkę dla zwierząt” zaprezentował „Piątkę dla rolników”.

 

Podczas konferencji poseł Mieczysław Kasprzak wyraził swój sprzeciw wobec przyjętej w ostatnim czasie przez Sejm ustawie o ochronie zwierząt. Przekonywał, że tzw. „piątka dla zwierząt” jest szkodliwa dla rolnictwa. Nie tylko źle wpłynie na gospodarstwa rolne, ale i pogorszy sytuację finansową rolników i ich rodzin. M. Kasprzak wielokrotnie podkreślał, że to polscy gospodarze najlepiej wiedzą jak dbać o swoje zwierzęta.

– To nie jest ustawa o ochronie zwierząt, tylko ustawa o wyniszczeniu polskiego rolnictwa – mówił. – Prawo i Sprawiedliwość wyzyskało rolników, wykorzystało ich w głosowaniu, a dziś chce zniszczyć polskie rolnictwo. Dzisiaj okazuje się, że trzeba bronić rolników. Polskie Stronnictwo Ludowe właśnie to czyni – zapewniał poseł.

Na dowód swoich słów przedstawił rozwiązania zaproponowane przez PSL.

– Zbieramy podpisy pod listem do prezydenta aby zawetował tę ustawę, bo ta ustawa nie nadaje się do przyjęcia. Ponadto chcemy zgłosić projekt własnej ustawy tzw. „Piątkę dla rolników” – mówił M. Kasprzak.

Zapisy „Piątki dla rolników” zakładają utrzymanie uboju rytualnego, zakazują wstępu na gospodarstwo innym osobom niż lekarze weterynarii, otwierają rynki zbytu na wschodzie oraz zapewniają przywrócenie wcześniejszych emerytur rolniczych.

EK

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...