Pięć jednostek OSP dostanie nowe wozy

Date:

Nowe samochody gaśnicze dofinansowane z programu wsparcia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych trafią do strażaków z Miękisza Starego, Cieszacina Wielkiego, Makowiska i Roźwienicy w powiecie jarosławskim oraz do Jagiełły w powiecie przeworskim. Informację o tym przekazali parlamentarzyści Teresa Pamuła i Tadeusz Chrzan na konferencji zorganizowanej w środę, 1 marca w siedzibie KP PSPP w Jarosławiu.

 

– To wyraz naszego szacunku i wdzięczności za ciężką służbę i zaangażowanie w ratowanie mienia, życia i zdrowia – zapewniał T. Chrzan, zauważając że system ratowniczo-gaśniczy w Polsce jest jednym z najlepszych w Europie. – To wielkie zaangażowanie Państwowej Straży Pożarnej, ale system by tak dobrze nie działał, gdyby nie wsparcie strażaków ochotników – dodawał.

Zestawienie jednostek OSP, które w tym roku otrzymają dofinansowanie na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych przedstawił w połowie lutego wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Maciej Wąsik. Wsparcie ma dotyczyć 675 pojazdów. Do jednostek OSP na Podkarpaciu ma trafić 52 wozy zakupione przy tym dofinansowaniu.

  1. Pamuła mówiła o wsparciu również w wyposażeniu strażaków i szkoleniach oraz młodzieżowych grup strażackich. Podkreślała, że przy obecnych zakupach samochodów pożarniczych ważne jest finansowanie ze strony samorządów, które wspólnie z budżetem państwa i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska pokryją ich koszty.

– Wóz trafi do działającej od ponad 120 lat OSP w Cieszacinie Wielkim. Obecnie mają 40 letni ciężki samochód pożarniczy marki Jelcz – mówił Mariusz Reń, wójt gminy Pawłosiów, dziękując parlamentarzystom ziemi jarosławskiej za wsparcie

– Pieniądze skierowane w ostatnich latach do jednostek powiatu jarosławskiego pozwoliły na duże ich doposażenie. Znacząco zwiększył się potencjał w ratownictwie. Zwiększa się ich skuteczność i niezawodność. Dziękował parlamentarzystom reprezentującym ziemię jarosławską, w tym także nieobecnej na konferencji Annie Schmidt możemy coraz skuteczniej dbać o bezpieczeństwo mieszkańców – podkreślał st. bryg. Krzysztof Kowal, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej.

erka

 

 

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...