Pierwszy taki autobus na Podkarpaciu

Date:

Na początku sierpnia wójt Gminy Jawornik Polski poinformował o podpisaniu umowy na dostawę szkolnego autobusu elektrycznego. Tym samym gmina stała się pierwszą w województwie, która zdecydowała się na zakup tego modelu autobusu do przewozów szkolnych.

 

Umowę na dostarczenie autobusu elektrycznego marki Yutong podpisali: wójt gminy Jawornik Polski Stanisław Petynia oraz prezes zarządu Busnex Poland, oficjalnego przedstawiciela Yutonga na Polskę, Marcin Kucharski. Jak podkreśla wójt S. Petynia, autobus spełnia oczekiwania gminy.

Nasza punktacja przetargowa zmierzała do wyboru autobusu, który będzie służył do codziennego dowozu dzieci do szkoły, ale umożliwi też wyjazdy na wycieczki, zawody sportowe, czy basen. Co ważne, elementem dostawy będzie również stacja ładowania z instalacją fotowoltaiczną i magazynem energii, co zmniejszy koszty eksploatacji i zwiększy efekt ekologiczny – mówi wójt gminy Jawornik Polski.

Yutong ICE12 to 45-osobowy elektryczny autobus produkcji chińskiej, którego zasięg na jednym ładowaniu wynosi ponad 300 kilometrów. Do Jawornika Polskiego ma dotrzeć w listopadzie.

Wartość projektu to 2 mln 720 tys. zł, z czego 90 % to dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach programu „Kangur – Bezpieczna i ekologiczna droga do szkoły”.

 

DP/UG Jawornik Polski

 

 

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...