Pijani kierowcy ciężarówek

Date:

W sobotę, 6 czerwca policjanci interweniowali w sprawie nietrzeźwego kierowcy ciężarówki, który zmierzał w kierunku przejścia granicznego w Korczowej. Dwa dni później na granicy w Korczowej został zatrzymany inny kierowca, który także kierował ciężarówką pod wpływem alkoholu. Obydwaj byli obywatelami Ukrainy.

 

W sobotę, 6 czerwca, tuż po północy, funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Radymnie otrzymali informację, że drogą krajową nr 94, w kierunku przejścia granicznego w Korczowej, porusza się samochód ciężarowy z naczepą, a jego kierowca prawdopodobnie jest pod wpływem alkoholu. Mundurowi niezwłocznie udali się na wskazaną trasę, gdzie zauważyli poszukiwany pojazd. Po zatrzymaniu samochodu i przeprowadzeniu badania okazało się, że 46-letni obywatel Ukrainy, który kierował ciężarówką miał 1,78 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie i po wytrzeźwieniu przesłuchany. Usłyszał zarzut kierowania samochodem będąc w stanie nietrzeźwości. Za takie przestępstwo grozi kara do 2 lat pozbawiania wolności.

Z kolei 1,9 promila alkoholu w organizmie miał mężczyzna kierujący ciężarówką wjeżdżającą z Ukrainy do Polski. 52-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy KAS z Oddziału Celnego w Korczowej. Od mężczyzny przewożącego drewniane palety wyczuwalna była silna woń alkoholu. Na miejsce został skierowany patrol policji z Radymna. Badanie alkomatem potwierdziło przypuszczenia funkcjonariuszy. Ciężarówka, którą prowadził obywatel Ukrainy, została zabezpieczona na terenie przejścia granicznego w Korczowej.

EK/KPP, KAS

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...