Plaga fałszywych dokumentów

Date:

Na przejściu granicznym w Korczowej funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili trzynaście fałszywych dokumentów, które uprawniały obywateli Mołdawii do pracy w Polsce.

 

W sobotę, 31 października strażnicy graniczni skontrolowali grupę trzynaściorga obywateli Mołdawii wjeżdżających na teren Polski. 5 kobiet i 8 mężczyzn w wieku od 22-57 lat okazało dokumenty z których wynikało, że mają oni zajmować się montażem systemów fotowoltaicznych na terenie Dolnego Śląska. Oprócz paszportów obywatele Mołdawii przedstawili tzw. oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcom. Jak się okazało, dokumenty te posiadały błędy. Dodatkowo na wszystkich widniał ten sam numer ewidencyjny. Strażnicy SG szybko potwierdzili, że powyższe dokumenty nigdy nie zostały zarejestrowane.

Cudzoziemcy dobrowolnie poddali się karze czterech miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok. Straż Graniczna wydała decyzje o odmowie wjazdu i skierowała ich z powrotem na Ukrainę. Od początku 2020 roku funkcjonariusze SG z Podkarpacia ujawnili ponad pół tysiąca fałszywych dokumentów potwierdzających rzekome prawo do podjęcia pracy. To szczególnie częste przypadki w czasie pandemii.

 

EK/BiOSG

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...