Po jednej stronie galeria, po drugiej piach i trawa

Date:

– Może Państwa ingerencja pomoże w tym, żeby ktoś zadbał o wygląd ulicy. Może wreszcie skończy się remont chodnika, albo nawet zacznie bo jest tylko zdjęta kostka. Ludzie chodzą po tym. Przy deszczowej pogodzie próbują omijać. Do tego wszystkiego wyrosła na chodniku trawa, donice wyglądają jakby ktoś zapomniał ze tam stoją. Po jednej stronie ulicy piękna galeria, po drugiej stronie piach, trawa..- interweniuje Czytelniczka zwracając uwagę na ul. Sikorskiego w Jarosławiu.

 

Przedłużające się roboty w okolicy Galerii Stara Ujeżdżalnia wywołują coraz więcej uwag. Zniecierpliwieni ślamazarnym tempem prac mieszkańcy upominają się o ich szybkie zakończenie. Sprawą interesuje się też jarosławskie starostwo, które jest zarządcą ulic bezpośrednio sąsiadujących z galerią. Do opieszale prowadzonego remontu odniósł się Stanisław Kłopot, starosta jarosławski na ostatniej sesji Rady Powiatu Jarosławskiego. Mówił o wymianie korespondencji, prowadzonej przez powiat z właścicielem galerii „Stara Ujeżdżalnia” w Jarosławiu, odpowiedzialnym za remonty ul. Sikorskiego, Lisińskiego i Piekarskiej w Jarosławiu. Z przekazanych staroście informacji, opóźnienia wynikają m.in. z niedokończonej – wskutek wybuchu pandemii koronawirusa – przebudowy wodociągów, linii telekomunikacyjnej i kanalizacji burzowej. Starosta zapowiedział monitowanie tej sprawy na bieżąco, celem doprowadzenia do skutecznego finału.

Pozostaje nadziej, że koronawirus pozwoli zakończyć przebudowę jak najszybciej, tym bardziej, że przy wielu innych inwestycjach nie przeszkadza.

erka

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...