„Podkarpackie teraz” kontynuowane

Date:

W sobotę, 5 lutego odbył się wernisaż wystawy fotograficznej „Podkarpackie teraz. Kontynuacja”.

 

W wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele klubów i stowarzyszeń fotograficznych z Podkarpacia. Nie zabrakło też przedstawicieli instytucji kulturalnych oraz sympatyków Galerii Rynek 6.

– Nie byłoby tej wystawy, jak i jej poprzednich edycji, gdyby nie zaangażowanie młodych osób zrzeszonych ówcześnie w Jarosławskiej Agencji Fotograficznej. Prezesi: Michał Mach i Tobiasz Nogaj, zarażając pomysłem i młodzieńczym entuzjazmem podjęli współpracę z klubami fotograficznymi pod hasłem „Podkarpackie Teraz”, udowadniając, że mimo różnic wykształcenia, wieku i doświadczenia fotograficznego – fotografia łączy, a nie dzieli! Tak, jak miało to miejsce na pierwszej wystawie w 2016 roku, tak i w tegorocznej edycji w 2022 r. tematyka prezentowanych zdjęć jest różnorodna, tak samo, jak każdy z prezentowanych klubów. I to właśnie w tej różnorodności, w tych odmiennych wizjach otaczającego świata można zauważyć siłę tego wydarzenia! – mówią organizatorzy tego wydarzenia.

Na ekspozycji można zaobserwować fotografie amatorów, pasjonatów oraz zawodowców, jak i profesjonalistów. Wystawę można obejrzeć do 28 lutego w Galerii Rynek 6.

Przedstawiciele klubów fotograficznych otrzymali pamiątkowe kalendarze przekazane przez Urząd Miasta Jarosławia, które wręczyła Elżbieta Śliwińska-Dąbrowska, dyrektor JOKiS. Do tej pory organizatorem wystawy była Jarosławska Agencja Fotograficzna, gdzie funkcję prezesa pełnili kolejno: Michał Mach i Tobiasz Nogaj. W tym roku organizacją zajął się Jarosławski Ośrodek Kultury i Sztuki.

 

Opr. EK, fot. org.

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...