Podpisanie umów na inwestycje sportowe za ponad 16 mln zł!

Date:

 27 czerwca b.r. w Urzędzie Gminy Radymno wójt Bogdan Szylar w obecności radnych gminy podpisał umowy z wykonawcami zadania pn. Budowa i modernizacja infrastruktury sportowo – rekreacyjno – edukacyjnej na terenie gminy Radymno, która jest dofinansowana z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład.

W ramach zdania powstanie kilkanaście obiektów sportowo – rekreacyjnych na terenie gminy. m.in. zostanie wybudowana długo oczekiwana sala gimnastyczna w Korczowej przy Szkole Podstawowej za ponad 9 mln zł, nowa świetlica wiejska w Sośnicy (ponad 2 mln zł), 7 boisk wielofunkcyjnych o sztucznej nawierzchni do gry w piłkę nożną,   ręczną, koszykówkę, siatkówkę i w tenisa w miejscowościach: Duńkowice, Michałówka, Nienowice, Chotyniec, Zabłotce, Święte, Skołoszów (łączna kwota za boiska – blisko 4 mln zł). Ponadto gruntowną modernizację przejdzie budynek szatni dla sportowców w Ostrowie, gdzie w przy sąsiadującym boisku sportowym zostaną zadaszone trybuny. Oprócz tego w Ostrowie i Młynach powstaną rekreacyjne altanki a w Duńkowicach i Budzyniu place zabaw. Także w Budzyniu i w Łazach zmodernizowane zostaną boiska trawiaste do piłki nożnej.

Koszt całkowitej   inwestycji wynosi ponad 16 mln zł, z czego połowa – 8 mln zł pochodzi z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład i jest to największa inwestycja gminna – obok inwestycji wodno-kanalizacyjnych w okresie ostatnich lat. Planowany termin prac to lata 2022/2023.

 

Wykonawcami zadania są:

– firma DYNAMIK Mariusz Pawłowski z Białegostoku – część I zadania – budowa sali gimnastycznej w Korczowej,

– Zakład Usługowy Remontowo – Budowlany Antoni Bar z Przemyśla – cześć II zadania – budowa świetlicy w Sośnicy, modernizacja szatni w Ostrowie i Skołoszowie, zadaszenie trybun w Ostrowie,

– firma Arkadiusz Gagat F.H. SOLO z Przeworska – część III zadania – budowa boisk wielofunkcyjnych, altan i placów zabaw.

 

Wójt Gminy Radymno zwrócił uwagę, że inwestycje objęte programem są realizowane prawie we wszystkich miejscowościach gminy, przez co większość naszych mieszkańców będzie miała do nich bezpośredni dostęp, zaś budowa ww. infrastruktury może stać się kuźnią talentów sportowych w naszej gminie. Jednocześnie Wójt podziękował wszystkim osobom, które skutecznie wsparły starania w pozyskaniu dotacji z Polskiego Ładu, zaś wykonawcom życzył dobrej i skutecznej współpracy przy realizacji kontraktu z gminą Radymno.

TP

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...