Podróbki na bazarze

Date:

Prawie dwa tysiące sztuk podrobionych towarów zabezpieczyli funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu, Krajowej Administracji Skarbowej i Straży Granicznej na terenie Giełdy Wschód w Skołoszowie.

 

– W tej sprawie zatrzymano 4 osoby, obywateli Bułgarii i Ukrainy, dwie kobiety 44 i 32-letnią oraz dwóch mężczyzn, 56 i 36-latka, którzy prowadzili handel odzieżą oznakowaną podrobionymi znakami towarowymi światowych producentów. Łącznie zabezpieczono prawie 2 tys. sztuk podrobionych towarów o wartości ponad 300 tys. złotych, w tym odzież i kosmetyki – mówi asp. szt. Anna Długosz, oficer prasowy KPP w Jarosławiu.

Towar został zabezpieczony do dalszego postępowania prowadzonego przez Komendę Powiatową Policji w Jarosławiu oraz Podkarpacki Urząd Celno-Skarbowy w Przemyślu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Jarosławiu. Zatrzymane osoby usłyszały zarzuty popełnienia przestępstwa naruszenia przepisów z ustawy prawo własności przemysłowej.

Za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo kara pozbawienia wolności do lat 2.

 

EK/KPP

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...