Podsumowano akcję „Złotówka dla hospicjum”

Date:

Blisko 9,5 tys. zł zostało przekazane na rzecz Podkarpackiego Hospicjum dla dzieci w Rzeszowie. W akcji „Złotówka dla hospicjum” wzięli udział uczniowie szkół ponadpodstawowych.

 

Akcja prowadzona była od 29 września do 10 października. Wzięły w niej udział szkoły średnie z terenu powiatu jarosławskiego oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu.

Inicjatorem przedsięwzięcia był Tomasz Kulesza, radny powiatu jarosławskiego, a koordynatorem zbiórki Marta Kurpiel, naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego oraz Bożena Ciołek, pracownik wydziału.

Akcję podsumowano we wtorek, 11 października. W Sali Narad Starostwa Powiatowego spotkali się przedstawiciele szkół biorących udział w akcji wraz z opiekunami, pracownicy hospicjum oraz organizatorzy. Ostatecznie udało się zebrać kwotę 9 454,43 zł.

– Przekazaliśmy hospicjum prawie 9,5 tysiąca złotych. Serdeczne podziękowania dla starosty Stanisława Kłopota, naczelnika Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych Marty Kurpiel, pracowników wydziału, za zgodę i wszechstronną pomoc w organizacji akcji. Przede wszystkim z głębi serca dziękuję nauczycielom, wychowawcom i cudownej młodzieży oraz wszystkim ofiarodawcom, dzięki którym udało się zebrać tak pokaźną kwotę. Piękny prezent dla małych pacjentów z podkarpackiego hospicjum – mówił T. Kulesza po zakończeniu akcji.

 

EK

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...