„Pogórzanin” rozpoczyna sezon

Date:

W ubiegłym tygodniu poczyniono ostatnie przygotowania do rozpoczęcia nowego sezonu turystycznego kolejki wąskotorowej „Pogórzanin”.

 

Sezon wystartuje w czwartek, 1 czerwca. Tym razem kolejka wyruszy jednak ze stacji w Dynowie, dojedzie do Jawornika Polskiego i wróci na stację początkową. W trakcie trwającego 2,5 godziny postoju przy słynnym tunelu w Szklarach zaplanowano liczne atrakcje dla dzieci. Sprzedaż biletów na wydarzenie odbywała się wyłącznie on-line i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Jak informuje Izabela Lech-Kopeć, z PKW „Pogórzanin” Przeworsk Wąski, w najbliższym czasie kolejka będzie odbywać kursy tylko na trasie Dynów-Jawornik Polski-Dynów. Dokładny rozkład jazdy dostępny jest na stronie internetowej.

Oprócz zaplanowanych tras widocznych na rozkładzie jest możliwość rezerwacji przejazdów turystycznych indywidualnych oraz grupowych – dodaje I. Lech-Kopeć.

 

Kiedy z Przeworska?

Jeśli chodzi o odcinek, na którym kolejka poruszała się choćby w ubiegłym sezonie, czyli Przeworsk Wąski-Łopuszka Wielka, jego uruchomienie zaplanowano na drugą połowę czerwca. Z kolei na powrót jednej stałej trasy Przeworsk-Dynów, którą znamy sprzed lat, trzeba jeszcze poczekać. Przypomnijmy, że część torowiska, zwłaszcza w okolicy Manasterza i Jawornika Polskiego, została poważnie uszkodzona podczas powodzi w czerwcu 2020 r. Z uwagi na trwające jeszcze prace rewitalizacyjne, dokładny termin nie jest więc znany.

DP/fot. PKW Pogórzanin

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...