„Pogórzanin” ruszył z odnowionej stacji

Date:

Od soboty turyści znów mogą podróżować kolejką wąskotorową „Pogórzanin”, która zainaugurowała nowy sezon turystyczny. To jednak nie wszystko, bo oprócz kolejki atrakcją jest też od teraz wyremontowany budynek dworca „Przeworsk Wąski”.

Pierwszy w sezonie kurs kolejki na trasie Przeworsk-Łopuszka Wielka poprzedziła uroczystość oddania do użytku wyremontowanego dworca. W budynku, oprócz punktu obsługi turystów znajduje się również sala wystawowa, gdzie można przenieść się w czasie i zobaczyć związane z kolejką dawne przedmioty.

W wydarzeniu wzięło udział wielu gości, m.in. wicewojewoda Jolanta Sawicka, wicemarszałkowie województwa podkarpackiego Anna Huk i Piotr Pilch, starosta przeworski Bogusław Urban oraz przedstawiciele samorządu, duchowieństwa i instytucji związanych z powiatem przeworskim. Poświęcenia obiektu dokonał ks. prałat Wojciech Pac z Kańczugi, a całą uroczystość prowadził Łukasz Mróz, dyrektor przeworskiego Muzeum. Wydarzenie uświetniły występy Młodzieżowej Orkiestry Dętej oraz Grupy Mażoretek „Finezja” z Tryńczy.

Przypomnijmy, że regularne kursy „Pogórzanina” odbywać się będą w każdą niedzielę w maju, czerwcu i wrześniu, a w sezonie wakacyjnym, czyli od lipca do końca sierpnia, oprócz niedzieli także w sobotę. Istnieje też możliwość rezerwacji przejazdów grupowych w dowolnym dniu tygodnia.

 

DP

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...