Pojechali dla hospicjum

Date:

W niedzielę, 14 lutego, odbyła się kolejna akcja charytatywna mająca na celu pomoc dzieciom. Kierowcy ok. 60 samochodów spotkali się na jednym z parkingów na wspólny przejazd ulicami połączony ze zbiórką pieniędzy na szczytny cel.

 

Fani motoryzacji zrzeszeni w grupie o nazwie Nocna Jazda Przeworsk poprzez swoje inicjatywy pomagali już nie raz. Tym razem wraz z organizacją charytatywną „Czynimy radość pomagając” postanowili pomóc dzieciom będącym pod opieką Podkarpackiego Hospicjum dla Dzieci przy ul. Lwowskiej w Rzeszowie.

W niedzielny wieczór, tuż przed godziną 18, na parkingu przy ul. Gorliczyńskiej w Przeworsku zebrało się 24 samochody z Przeworska, Tarnobrzega, Rzeszowa, Łańcuta, Przemyśla i Jarosławia, które kolumną ruszyły w stronę Leżajska, gdzie dołączyli kolejni kierowcy z Leżajska, Stalowej Woli oraz Biłgoraja. W sumie, w stronę Rzeszowa pojechało ok. 60 samochodów, które zakończyły trasę na Podpromiu.

Podczas zbiórek prowadzonych w Przeworsku i w Leżajsku udało się uzbierać kwotę ponad tysiąca złotych, która w całości została przeznaczona na zakupy spożywcze z przeznaczeniem dla hospicjum – opowiada Michał Horbaczek, jeden z głównych koordynatorów akcji.

DP/fot. org.

 

 

 

 

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...