Pojedynki robotów

Date:

W środę, 23 listopada, w Szkole Podstawowej w Świętoniowej odbył się Wojewódzki Konkurs Programowania i Budowy Robotów. Było to kolejne działanie w ramach projektu „Tajemniczy Świat Nauki” Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły w Świętoniowej współfinansowanego przez Województwo Podkarpackie.

 

Tego dnia odbyło się ponad 200 pojedynków robotów 21 drużyn z: Zespołu Szkół w Grodzisku Górnym, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 6 z Rzeszowa, Szkoły Podstawowej w Soninie, Publicznej Szkoły Zakonu Pijarów z Rzeszowa, Szkoły Podstawowej nr 2 w Leżajsku i Szkoły Podstawowej w Świętoniowej. W szranki stanęło łącznie ponad   50 zawodników, którzy rywalizowali w 3 kategoriach wiekowych na trzech różnych stołach. Pojedynki odbywały się na zasadzie każdy z każdym. Robot musiał autonomicznie wykonać określone punktowane zadania szybciej niż maszyna przeciwnika.

W kategorii klas I-III I miejsce zajęli Kacper Rybak i Kacper Maziarz ze Szkoły Podstawowej w Świętoniowej, a II – Gabriela Lis i Dawid Kłos ze Szkoły Podstawowej w Świętoniowej. W kategorii klas IV-VI I miejsce zajęli: Kacper Dróżdż i Kacper Szmuc ze Szkoły Podstawowej w Soninie, II – Nikodem Dąbka i Karola Szklanny z Zespołu Szkół w Grodzisku Górnym, a III – Mikołaj Makówka i Maciej Błoni z Zespołu Szkół w Grodzisku Górnym. Wyróżnieni zostali: Jakub Harpula i Michał Zieliński ze Szkoły Podstawowej w Świętoniowej. W kategorii klas VII i VIII I miejsce zajęli: Maksymilian Kosiorski i Patryk Kuźniar ze Szkoły Podstawowej w Soninie, II – Wiktoria Rupar i Dominik Porębny ze Szkoły Podstawowej w Świętoniowej, a III – Sebastian Horoszka ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Leżajsku. Wyróżnienia przyznano Kacprowi Kijance i Michałowi Pytce ze Publicznej Szkoły Zakonu Pijarów z Rzeszowa.

Wyróżnieni otrzymali nagrody rzeczowe: czytniki książek Kindle, słuchawki i gry planszowe zakupione w ramach projektu. Suma nagród wynosiła 4.600 zł.

Podczas konkursu obecni byli także m.in. Maciej Polański, dyrektor szkoły z Leżajska oraz Roman Matuszek – dyrektor szkoły z Grodziska Górnego, którzy są organizatorami Ogólnopolskiego Konkursu Budowy i Programowania Robotów „GG Robot”. Pomysłodawcą i organizatorem turnieju była Anna Dyrda, a sędziowaniem zajęły się: Monika Obłoza i Agata Chudy.

 

DP

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...