Policjanci odnaleźli złodzieja po śladach na śniegu

Date:

Policjanci z jarosławskiej komendy zatrzymali 22-letniego mieszkańca gminy Pawłosiów, który odpowie nie tylko za kradzież kosiarki, w związku z którą był poszukiwany, ale i za wszelkie inne przewinienia, jakie ma na swoim koncie.

 

Zgłoszenie o włamaniu do wiaty i kradzieży kosiarki o wartości 1,5 tys. zł wpłynęło do jarosławskiej jednostki końcem stycznia. Do zdarzenia doszło na terenie Jarosławia.

– Policjanci skierowani na miejsce, w obecności technika kryminalistyki, przeprowadzili oględziny, w trakcie których ujawnili na śniegu ślady kół kosiarki, które kończyły się na drodze, przy wyjściu z posesji. Funkcjonariusze przemieszczając się samochodem służbowym, obserwowali nieodśnieżone pobocza, aby odnaleźć dalszą część śladów. Na rozwidleniu dróg, na drodze prowadzącej do zabudowań, policjanci ujawnili kolejne ślady. Prowadziły one do garażu, znajdującego się na jednej z posesji w gminie Pawłosiów – informuje asp. szt. Anna Długosz, oficer prasowy KPP w Jarosławiu.

Dalsze czynności, prowadzone przez policjantów kryminalnych, doprowadziły do ustalenia sprawcy włamania.

– Odpowiedzialnym za ten czyn okazał się 22-letni mieszkaniec gminy Pawłosiów. W trakcie przeszukania jego posesji, policjanci ujawnili skradzioną kosiarkę oraz torbę, w której znajdowały się buty sportowe, narzędzia oraz kominiarka. 22-latek trafił do policyjnego aresztu – mówi A. Długosz.

 

Nie tylko kosiarka

W toku wykonywania dalszych czynności okazało się, że 22-latek odpowiedzialny jest także za inne przestępstwa.

– Początkiem stycznia 2023 r. uszkodził drzwi wejściowe do budynku Centrum Integracji Społecznej w Pawłosiowie, powodując straty na kwotę 5 tys. zł. Końcem grudnia 2022 r. w Jarosławiu, ukradł elektronarzędzia o wartości ponad 3 tys. zł, na szkodę firmy budowlanej. Na swoim koncie ma także usiłowanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, do którego doszło w styczniu 2022 r. na jednej ze stacji paliw w Jarosławiu – informuje KPP w Jarosławiu.

Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 22-latkowi zarzutów, do których się przyznał. O dalszym losie mężczyzny zadecyduje teraz sąd.

 

EK/KPP

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...