Policjanci podsumowali zgłoszenia mieszkańców

Date:

Przekraczanie dozwolonej prędkości oraz nieprawidłowe parkowanie to najczęstsze przewinienia, które w ciągu minionego roku zgłaszane były przez mieszkańców powiatu jarosławskiego i przeworskiego na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

 

Mieszkańcy powiatu jarosławskiego nanieśli na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa 634 informacje o lokalnych zagrożeniach. Wszystkie zgłoszenia zostały zweryfikowane przez policyjne patrole. 404 z nich zostało potwierdzonych.

– Najliczniejsza grupa zgłoszeń dotyczyła bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Kategorie tj. przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe parkowanie – stanowią blisko połowę wszystkich zgłoszeń zaznaczanych na mapie. Znaczna grupa zgłoszeń obejmuje również wykroczenia dotyczące spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych – mówi asp. szt. Anna Długosz, oficer prasowy KPP w Jarosławiu.

Na terenie powiatu przeworskiego odnotowano 447 zgłoszeń. Blisko połowa z nich, bo aż 197 dotyczyła miasta i gminy Przeworsk.

– Mundurowi potwierdzili 89 sygnałów zgłoszonych przez internautów, z czego 82 zagrożeń zostało wyeliminowanych – mówi asp. szt. Justyna Urban, rzecznik prasowy KPP w Przeworsku.

Na terenie obu powiatów nie brakowało też zgłoszeń dotyczących miejsc, w które wysypywane są śmieci, gdzie zbiera się młodzież zagrożona demoralizacją, czy używane są środki odurzające. Mieszkańcy miast i wsi podawali przykłady źle zorganizowanej infrastruktury drogowej oraz miejsc, w których odbywają się rajdy samochodowe czy przejażdżki po lesie quadami. Ich uwadze nie umknęły niebezpieczne miejsca wykorzystywane do kąpieli oraz takie, w   których prowadzona była niebezpieczna działalność rozrywkowa.

Policjanci podsumowując roczne statystyki dotyczące Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa zachęcają do współpracy i korzystania z tej internetowej aplikacji.

– Dzięki współdziałaniu oraz wymianie informacji pomiędzy mieszkańcami a mundurowymi, skuteczniej osiągnie się wymierne efekty zmierzające do poprawy naszego wspólnego bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania – mówią policjanci.

Należy jednak pamiętać, że mapa nie służy do zgłaszania pilnych interwencji! W tego typu przypadkach należy dzwonić na numer alarmowy 112.

 

Najczęściej pojawiające się zgłoszenia weryfikowane przez policjantów.

Rodzaj zgłoszenia Powiat jarosławski Powiat przeworski
Przekraczanie dozwolonej prędkości 163 zgłoszenia 203 zgłoszenia
Nieprawidłowe parkowanie 91 zgłoszeń 89 zgłoszeń
Akty wandalizmu 78 zgłoszeń 19 zgłoszeń
Grupowaniem się małoletnich zagrożonych demoralizacją 24 zgłoszenia 54 zgłoszenia
Niewłaściwa infrastruktura drogowa 20 zgłoszeń 18 zgłoszeń
Wałęsanie się bezpańskich psów 19 zgłoszeń 31 zgłoszeń
Spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym 17 zgłoszeń 128 zgłoszeń
Nielegalne rajdy samochodowe 13 zgłoszeń 12 zgłoszeń

 

EK

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...