Policjanci uratowali 75-latka z płonącego domu

Date:

Policjanci z jarosławskiej komendy uratowali życie 75-letniemu mężczyźnie. Mimo grożącego niebezpieczeństwa sierż. szt. Daniel Madejowski wszedł do środka płonącego budynku i ewakuował przez okno 75-letniego mężczyznę przekazując go post. Marcinowi Tomace. Dzięki natychmiastowemu działaniu stróżów prawa, nie doszło do tragedii.

 

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 4 kwietnia tuż po północy. Dyżurny jarosławskiej jednostki został powiadomiony o płonącym domu jednorodzinnym w Woli Roźwienickiej. Według zgłoszenia, na pierwszym piętrze budynku miało znajdować się osiem osób, które nie mogły się samodzielnie ewakuować. Na miejsce przybyli policjanci i strażacy.

– Na posesji mundurowi zastali sześć osób, którym udało się wyjść z budynku. Jeden z mężczyzn próbował wydostać przez okno na parterze starszą kobietę. Funkcjonariusze pomogli w ewakuacji seniorki – mówi asp. szt. Anna Długosz, oficer prasowy KPP w Jarosławiu.

Mężczyzna poinformował, że w palącym się budynku nadal przebywa jeszcze jedna osoba.

– Sierż. szt. Daniel Madejowski, który poza służbą jest także strażakiem ochotnikiem, bez chwili wahania wszedł do domu przez okno. W przedpokoju, w którym panowało bardzo duże zadymienie, zauważył starszego mężczyznę, który posiadał obrażenia. Senior był przytomny, ale zdezorientowany. Mimo grożącego mu niebezpieczeństwa, szukał ubrań. Funkcjonariusz natychmiast ewakuował 75-latka przez okno, przekazując go post. Marcinowi Tomace. Senior karetką pogotowia został przetransportowany do szpitala – relacjonuje A. Długosz.

Dzięki czynnościom podjętym przez policjantów, nie doszło do tragedii. Opanowanie i szybko podjęta decyzja, pozwoliły skutecznie przeprowadzić akcję ratunkową.

 

EK/KPP

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...