Pomagają poprzez malowanie

Date:

Miejskie Przedszkole nr 4 w Jarosławiu zakończyło niedawno swój udział w ogólnopolskiej akcji społecznej pt. „Malujemy sercem”, w ramach której powstały niezwykłe prace mogące pomóc potrzebującym.

 

„Malujemy sercem” to cykl spotkań dzieci z lokalnymi artystami, pod których czujnym okiem powstawały prawdziwe dzieła, które później trafiały na licytację. W zajęciach plastycznych w Miejskim Przedszkolu nr 4 w Jarosławiu brały udział dzieci z oddziału o nazwie „Tańczące Michałki”. Na pierwszych dwóch spotkaniach przedszkolaki zgłębiały tajniki sztuki oraz rozwijają swoją wrażliwość z Agnieszką Pawlikowską-Obłozą i Dariuszem Moskwiakiem. Kolejne dwa spotkania poprowadzili: Justyna Cużytek i Jerzy Jankowski. Dzieci na zajęciach przenosiły swoje pomysły na płótno, uczyły się jak prawidłowo trzymać pędzel, jak dobierać kolory i mieszać farby. Nie bez znaczenia było też rozwijanie wrażliwości na pomaganie innym – obrazy, które powstały w ramach zajęć wystawiane były m.in. na licytacje na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy niosącej pomoc chorym dzieciom.

Przypomnijmy, że pomysłodawcą tej ogólnopolskiej akcji było Przedszkole nr 13 w Skierniewicach. Działania przedszkolaków z Jarosławia patronatem honorowym objęli: Starosta Jarosławski, Jarosławskie Stowarzyszenie Oświaty i Promocji Zdrowia oraz Nadleśnictwo Jarosław, które ufundowało artykuły plastyczne dla dzieci. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawowała Gazeta Jarosławska.

 

DP/fot. org.

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...