Pomarańczowe niebo

Date:

Wypuszczenie w górę masy pomarańczowych baloników zainaugurowało obchody Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.

 

Celem obchodów Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną

jest sprzeciw wobec dyskryminacji osób niepełnosprawnych w pracy, urzędzie oraz w życiu codziennym. Jest to dzień manifestowania tolerancji i równouprawnienia. Zwykle wydarzeniu temu towarzyszył Marsz Godności, który prowadził uczestników na jarosławski rynek. W tym roku wydarzenie to musiało zostać zorganizowane w nieco skromniejszej formie. Tradycja została jednak zachowana. W samo południe w niebo pofrunęła ogromna ilość pomarańczowych baloników.

W wydarzeniu wzięły udział dzieci z pobliskiego przedszkola.

Z okazji dnia godności PSONI Koło w Jarosławiu przygotowało również internetową zabawę, która podbija serca uczestników.

– Celem akcji PSONI Koło w Jarosławiu jest zwrócenie uwagi na prawa Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną, do równego uczestnictwa we wszystkich sferach życia społecznego oraz propagowanie wiedzy o Dniu Godności Osób z niepełnosprawnością Intelektualną – mówią organizatorzy akcji.

Aby dołączyć do wyzwania wystarczy ubrać się na pomarańczowo, zrobić zdjęcie lub nagrać film z napisem #dziengodnosci i wstawić na swój profil na Facebook. Na wykonanie zadania jest 48 godzin. Osoba, która wykona zadanie może nominować kolejne osoby.

EK, fot. PSONI Koło w Jarosławiu

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...