Pomoc od serca

Date:

SIENIAWA, RUDKA: Tuż przed świętami Bożego Narodzenia najbardziej potrzebującym rodzinom zostały wręczone paczki świąteczne.

 

Dwa dni przed Wigilią, z dobrym słowem, życzeniami i świątecznymi paczkami, mieszkańców odwiedzili pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sieniawie oraz harcerze.

Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sieniawie składa serdeczne podziękowania dla 4. Drużyny Harcerskiej „Sokoły” z Sieniawy – Hufiec Leżajsk oraz Caritas w Leżajsku za przekazanie paczek świątecznych, które trafiły do najbardziej potrzebujących z terenu naszej gminy – podkreśliła dyrektor MGOPS w Sieniawie Małgorzata Gnida.

 

Nie tylko harcerze

Podobna pomoc wypłynęła ze Szkoły Podstawowej w Rudce, zorganizowana pod patronatem Szkolnego Koła Caritas i z inicjatywy dyrektor szkoły Moniki Kwaśniewskiej. W akcję zaangażowali się: ks. Jacek Ćwikła, nauczyciele i rodzice: Ewa Pisarczyk, Małgorzata Kędziora, Agata Szczygieł i Krystyna Działo. Ósmoklasiści odwiedzili 15 starszych osób, które otrzymały świąteczne upominki. Uczniowie złożyli seniorom życzenia i przed każdym z domów zakolędowali.

 

DP/fot. UMiG Sieniawa

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...