Pomoc trafiła do potrzebujących

Date:

Przez dwa dni w całej Polsce działy się prawdziwe cuda. Wszystko za sprawą finału Szlachetnej Paczki, który odbywał się w miniony weekend.

 

Wolontariusze Szlachetnej Paczki w sobotę i w niedzielę (12 i 13 grudnia) po raz kolejny zapukali do drzwi osób najbardziej potrzebujących, aby przekazać przygotowane przez darczyńców paczki, a także wnieść w ich życie odrobinę radości.

W tym roku na terenie powiatu jarosławskiego Szlachetna Paczka nie była organizowana. Pomoc materialna trafiła m.in. do rodzin z powiatu przeworskiego. Wśród obdarowanych znajdowały się także rodziny, które ucierpiały w wyniku tegorocznej powodzi.

Liderzy akcji podkreślają, że dzięki Szlachetnej Paczce wiele osób otrzymuje duże wsparcie. Do rodzin, które obejmuje akcja, trafia nie tylko pomoc materialna, w postaci zapasów żywości, opału na zimę, środków czystości, sprzętów elektronicznych czy AGD. Odzyskują one również nadzieję na lepsze jutro.

– Czują, że są dla kogoś ważni. Jest to szczególne potrzebne w czasie, kiedy skutki pandemii dodatkowo dotknęły te osoby, które już wcześniej znajdowały się w trudnej sytuacji życiowej – zwracają uwagę wolontariusze.

Szlachetna Paczka to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce. Tego typu pomoc organizowana jest już od 20 lat. W tym roku akcja odbywa się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i wytycznych sanitarno-epidemiologicznych.

EK

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...