Pomóżmy Emilce w powrocie do zdrowia

Date:

Dwa lata temu siedmioletnia dziś Emilka została potrącona przez samochód. Od tego czasu całe jej życie to nieustanna rehabilitacja i walka o samodzielność…

 

Wszystko zaczęło się 4 czerwca 2020 roku, kiedy miał miejsce wypadek, w którym poszkodowana została Emilka. Miała wtedy 5 lat. Jak wspomina brat dziewczynki, ten obraz wciąż przewija się w jego głowie.

Podbiegłem do Emilki pierwszy, przypadkowy przechodzień zaczął reanimację. Kilka osób dzwoniło po karetkę, ja po śmigłowiec. Emilka umierała… Nasza mama akurat wracała z zakupów. Była świadkiem dramatu, który się toczył. Nasze serca pękły… – wspomina Jakub w opisie zbiórki.

Na szczęście ratownicy przybyli błyskawicznie i udało im się przywrócić czynności życiowe. Akcja reanimacyjna trwała prawie dwie godziny, potem zabrali Emilkę śmigłowcem do szpitala w Rzeszowie. Lekarze nie dawali im cienia nadziei. Mała miała mnóstwo krwiaków w mózgu, była cała połamana i poobijana. Dodatkowo przez pandemię nie mogli nawet odwiedzić Emilki. Tylko jej mama została wpuszczona na chwilkę. Mogli tylko czekać. Każdy dźwięk telefonu powodował paraliż, że dzwonią z najgorszą informacją. Po 4 dniach okazało się, że Emilka będzie żyła i dziś walczy o to, by stanąć na nogi, biegać, mówić, bawić się wraz z innymi dziećmi.

Terapeuci są dobrej myśli. Dzięki intensywnej rehabilitacji moja siostra może być w pełni sprawna, tak jak przed tragedią. Przed wypadkiem Emilka chciała tańczyć, śpiewać, bardzo szybko uczyła się nowych rzeczy – mówi brat dziewczynki.

Od dwóch lat Emilka jest nieustannie rehabilitowana. Nauczyła się stawiać swoje pierwsze kroki z pomocą sprzętu ortopedycznego i rehabilitanta. Przy pomocy logopedy wymawia już pojedyncze literki i sylaby. Dziewczynka ma szansę na samodzielne funkcjonowanie, potrzebna jest tylko bardziej intensywna, wielokierunkowa rehabilitacja i odpowiedni do tego sprzęt ortopedyczny. Mimo że rodzina robi wszystko, aby Emilka była w przyszłości samodzielna, sami nie podołają ogromnym finansowym wyzwaniom.

 

Na zbiórce pod adresem https://www.siepomaga.pl/emilia-favarin zebrano do tej pory ponad 52 tys. zł, a potrzebne jest o wiele więcej. Pomóc można na kilka sposobów, np. oddając 1% podatku, wysyłając SMS, wpłacając pieniadze poprzez zbiórkę lub nr konta:

Dane Odbiorcy: Fundacja siępomaga Pl. Władysława Andersa 3 61-894 Poznań Numer Rachunku: 89 2490 1028 3587 1000 0008 1695 Tytułem: Darowizna Emilia Favarin 0081695.             Numer KRS: 0000396361.

Cel szczegółowy 1% podatku: 0081695 Emilia.

SMS: numer: 75365 treść: 0081695.

Powstała też grupa licytacyjna dla Emilki: https://m.facebook.com/groups/3187025658064489/

DP/fot. arch. pryw.

 

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...