Pomysłowe eko-zabawki

Date:

W środę, 7 grudnia, w Szkole Podstawowej w Świętoniowej odbyło się wręczenie nagród laureatom VII Powiatowego Konkursu Ekologicznego „Eko-zabawka”. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem.

 

Celem konkursu było wykonanie „eko zabawki” z materiałów ekologicznych. Z każdej szkoły można było zgłosić maksymalnie 3 prace. W sumie dopuszczonych do konkursu prac było 80, z 29 szkół z terenu powiatu przeworskiego.

Jury dokonało oceny prac i przyznało punkty. Różnice punktowe niebyły duże, co świadczy o wyrównanym i wysokim poziomie konkursu. I miejsce zajął Adrian Hołub (SP w Świętoniowej), II – Sandra Pieniążek (SP w Grzęsce), III – Zofia Kościńska (SP w Żurawiczkach), IV – Tomasz Kosior (SP nr 2 w Przeworsku), V – Kajetan Mendycki (MGP w Kańczudze), VI – Przemysław Dadak (SP w Gorzycach), VII – Kamil Kukla (SP w Chałupkach), VIII – Piotr Gierczak (SP nr 2 w Przeworsku), IX – Wiktoria Cwynar (SP w Ujeznej), X – Przemysław Horodecki (SP w Studzianie).

Wyróżnieni zostali: Aleksandra Hejnosz, Julia Mikuła, Eliza Hejnosz – SP w Urzejowicach; Piotr Południak – SP w Kańczudze; Ksawery Hejna – ZS w Zarzeczu; Franciszek Zardzewiały – SP w Studzianie; Rafał Szafran – MGP w Kańczudze/filia w Rączynie; Adam Żyła – SP w Siedleczce; Maja Futoma – SP w Łopuszce Wielkiej; Mateusz Ilasz, Wiktoria Stanowska – SP w Ujeznej; Katarzyna Bukowska, Anna Stryczek – SP w Świętoniowej; Antonina Jurek – ZSPiPS w Jagielle; Wiktor Obłoza – SP w Maćkówce; Oskar Lewko – SP w Siennowie; Antoni Gajda – SP w Tryńczy; Róża Pszonak – SP nr 2 w Przeworsku; Alan Kaciuba – MGP w Kańczudze/filia Siedleczka; Maciej Rola, Elwira Pilawa – SP w Rączynie oraz Oliwia Owsiak – SP w Ostrowie.

Organizatorami konkursu byli: Szkoła Podstawowa oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły w Świętoniowej. Patronami konkursu i fundatorami nagród byli: Starostwo Powiatowe w Przeworsku, Gmina Przeworsk oraz Nadleśnictwa: Sieniawa i Kańczuga. Patronat medialny sprawowała „Gazeta Jarosławska”

 

DP

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...