Ponad 100 zakażonych

Date:

Wirus uderzył w powiat jarosławski w piątek, 12 czerwca. Zaczęło się od zakażonego w Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu. Niedługo później dowiedzieliśmy się o 57 dodatnich wynikach na oddziale wewnętrznym szpitala. Wśród zakażonych byli pacjenci i personel. W ubiegłym tygodniu zakażeni byli już w miejscowym szpitalu psychiatrycznym i w Urzędzie Gminy Wiązownica. W ostatni poniedziałek dostajemy niepotwierdzoną informację o zakażeniu wirusem w Szkole Podstawowej nr 10 i Miejskim Przedszkolu nr 3 w Jarosławiu. Niestety służby sanitarne potwierdzają pojawienie się wirusa w tych placówkach.

 

Ostatni komunikat Podkarpackiego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego z poniedziałku, 22 czerwca informuje, że w pow. jarosławskim wykryto w sumie 102 przypadki zakażeń. To najwięcej na Podkarpaciu. W pow. tarnobrzeskim, drugim pod względem ilości chorych zanotowano 57 chorych. Pow. przeworski z 20 zakażonymi jest wśród obszarów z mała ilością zachorowań. W pow. jarosławskim już 8 osób chorych na COVID-19 zmarło. W pow. przeworskim nikt. Pow. jarosławski odstaje też pod względem ilości ozdrowieńców. Tylko 15 osób mieszkających w tym powiecie wyzdrowiało. W pow. przeworskim ozdrowieńców jest 11, ale liczba chorych jest o wiele niższa. Na Podkarpaciu zanotowano do tej pory 557 zakażeń potwierdzonych badaniami. 85 osób przebywa w szpitalu, a 75 jest w izolacji domowej.

 

Raport zakażeń w powiecie jarosławskim i przeworskim

 Piątek, 12 czerwca – zakażony starszy mężczyzna z powiatu jarosławskiego.

Sobota, 13 czerwca – 5 kobiet i 5 mężczyzn z pow. jarosławskiego i młoda kobieta z pow. przeworskiego.

Niedziela, 14 czerwca – 7 mężczyzn i 2 kobiety z pow. jarosławskiego oraz 2 kobiety z pow. przeworskiego.

Poniedziałek, 15 czerwca – 9 kobiet i 3 mężczyzn z pow. jarosławskiego.

Wtorek, 16 czerwca – 6 kobiet i mężczyzna z pow. jarosławskiego.

Środa, 17 czerwca – 5 mężczyzn i 7 kobiet z pow. jarosławskiego.

Czwartek, 18 czerwca – 4 mężczyzn i 6 kobiet z pow. jarosławskiego.

Piątek, 19 czerwca – 4 mężczyzn i 2 kobiety z pow. jarosławskiego oraz 2 kobiety i 2 mężczyzn z pow. przeworskiego.

Sobota, 20 czerwca – 2 kobiety, 2 mężczyzn z pow. jarosławskiego.

Niedziela, 21 czerwca – 9 kobiet i 2 mężczyzn z pow. jarosławskiego oraz mężczyzna z pow. przeworskiego.

Poniedziałek, 22 czerwca – 2 kobiety, mężczyzna i dziecko z pow. jarosławskiego oraz mężczyzna z pow. przeworskiego.

 

Zmarli w pow. jarosławskim

W poniedziałek, 15 czerwca br. zmarł pacjent w Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu. Był to starszy mężczyzna z pow. jarosławskiego. W środę, 17 czerwca zmarł starszy mężczyzna, pacjent COM w Jarosławiu. W czwartek, 18 czerwca zmarło dwóch starszych mężczyzn z pow. jarosławskiego przybywających w szpitalu w Łańcucie. W piątek, 19 czerwca zmarła starsza kobieta z pow. jarosławskiego, pacjentka szpitala w Łańcucie. W sobotę, 20 czerwca zmarł starszy mężczyzna z pow. jarosławskiego przebywający w szpitalu w Łańcucie.

 

Koronawirus w powiatach

Liczba chorych na COVID-19 rośnie w powiecie jarosławskim z dnia na dzień. Plotki o kolejnych zachorowaniach mówią, że wirus dotarł do każdej miejscowości. W wielu jest faktycznie, dlatego słyszymy kolejne apele o zachowanie ostrożności. W powiecie przeworskim sytuacja jest znacznie spokojniejsza. Zdarzają się pojedyncze zachorowania. W przeworskim szpitalu pojawił się w ubiegłym tygodniu alert w związku z leczoną wcześniej pacjentką, u której w jarosławskim szpitalu wykryto wirusa. Personel i chorzy z oddziału wewnętrznego zostali poddani kwarantannie. Wstrzymano przyjęcia. Obawy się nie potwierdziły. Oddział działa już normalnie.

erka

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...