Poprawcie oznakowanie na ul. Słowackiego

Date:

Ul. Grunwaldzką w Jarosławiu zamknięto od strony skrzyżowania z ul. Lubelską na czas budowy rond. Zmieniono organizację ruchu, ale oznaczenia nie do końca są czytelne dla kierowców. Chodzi o jadących ul. Słowackiego od strony ul. Pruchnickiej i planujących skręcić w prawo. Wprawdzie na znaku informującym o pasach ruchu umieszczono informację, że po skręcie w prawo spotkamy zakaz ruchu, ale na wcześniejszym zielonym znaku kierunku takiego ostrzeżenia nie ma.

 

Zielony znak jest znacznie większy, więc przesłania stojące za nim i sporo kierowców wjeżdża na ul. Grunwaldzką, a potem musi nawracać. Na początku ubiegłego tygodnia takich sytuacji było dużo. Pod koniec juz mniej i dotyczyły z reguły użytkowników z obcymi rejestracjami samochodów. Zdarzały się jednak takie, że długi ciągnik siodłowy z naczepą manewrował kilka minut, by na wysokości dawnego kina Oka zawrócić.

Daniel Widz reprezentujący CD Locum właściciela galerii Stara Ujeżdżalnia, spółki która jest inwestorem przebudowy skrzyżowań w sąsiedztwie pl. Mickiewicza, zapewnia że oznakowanie jest zgodne z planem zatwierdzonym m.in. przez Policję. Dziękuje jednak za zwrócenie uwagi, tłumacząc iż może się zdarzyć, że znak nie rzuca się w oczy i tak stało się na wspomnianej ulicy. Zapewnia przy tym, że informacja o zamkniętej ul. Grunwaldzkiej zostanie jak najszybciej poprawiona. Ma pojawić się także na zielnym znaku.

Widz zwraca uwagę, że część kierujących jeździ na pamięć. Pokazała to zmiana kierunku ruchu na ul. Św. Ducha wprowadzona w ubiegły poniedziałek. Przez kilka dni pojawiały się tam samochody jadące pod prąd.

Druga ważną informacją przekazaną przez reprezentanta CD Locum jest zapewnienie, że po zakończeniu pracy przy rondach, gdzie pierwsze z nich ma być gotowe już niedługo, spółka rozpocznie przebudowę ul. Grunwaldzkiej. Wynika z tego, że będzie ona zamknięta dłużej.

 

erka


 

 

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...