Pościg za kierowcą seata

Date:

Policjanci prowadzili pościg za kierowcą seata, który na widok policyjnego radiowozu zaczął uciekać. Niestety droga którą wybrał mężczyzna, okazała się nieprzejezdna. Został on zatrzymany. Jak się okazało był pod wpływem alkoholu.

 

W poniedziałek, 24 sierpnia około godz. 21 mundurowi z Komisariatu Policji w Pruchniku podczas pełnienia służby w Bystrowicach, zauważyli kierującego seatem. Mężczyzna wyjechał z drogi podporządkowanej i bez włączonego kierunkowskazu energicznie skręcił w lewo, a następnie wjechał na drogę pokrytą kamieniem i zaczął przyspieszać. Funkcjonariusze użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych próbując go zatrzymać. Niestety mężczyzna nie reagował. Gdy okazało się, że droga w którą wjechał jest nieprzejezdna, mężczyzna zatrzymał pojazd.

– Za kierownicą seata siedział 44-letni mieszkaniec gminy Roźwienica. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że ma on 1,18 promila alkoholu w organizmie – mówi asp. szt. Anna Długosz, oficer prasowy KPP w Jarosławiu.

Samochód, którym kierował mężczyzna został odholowany na strzeżony parking. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości i niezatrzymania się do kontroli. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

EK/KPP

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...