Potrzebne wsparcie dla Bartosza

Date:

Rodzice 6-letniego Bartosza zbierają środki na leczenie syna. Bartosz wymagał wykonania kosztownych badań genetycznych, które mają dać odpowiedź jak leczyć chłopca.

 

– Trzy lata temu u Bartusia zdiagnozowano autyzm, opóźnienie rozwoju, zaburzenia napięcia mięśniowego, zaburzenia równowagi oraz koordynacji ruchów. Bartuś cierpi również na epilepsję, niedokrwistość oraz liczne alergie pokarmowe i wziewne – wylicza pani Dominika Kowal, mama chłopca.

Niestety w ostatnim czasie na rodzinę spadła jeszcze jedna druzgocąca diagnoza. – Niedawno u naszego dziecka wykryto również bardzo rzadką wadę genetyczną: Delecję cheterozygotyczną 5q15 – przyznaje.

Rodzice chłopca postanowili poszerzyć diagnostykę w tym kierunku, lecz koszt badania genetycznego WES TRIO, którego wymagał Bartosz, nie był refundowany i wynosił 7 500 zł. Jego koszt znacznie obciążał budżet rodziny, dlatego rodzice postanowili zwrócić się o pomoc. W tym celu utworzyli zrzutkę.

– Utworzyliśmy tę zbiórkę, po to, aby móc sfinansować to badanie oraz postawić trafną diagnozę. Bez szczegółowej diagnozy genetycznej nie będziemy w stanie wdrążyć odpowiedniego leczenia – mówi pani Dominika, mieszkanka Ujeznej.

Dzięki pomocy ludzi dobrej woli i środkom, które zostały przekazane na zbiórkę, badanie udało się już opłacić. Wyniki mają być za około 3 miesiące. – Bartuś dzielnie je zniósł – informowała w ubiegłym tygodniu mama chłopca.

Pani Dominika nadmienia jednak, że wykonanie badań to nie koniec batalii o zdrowie syna. Potrzebne będą dalsze konsultacje specjalistyczne, kolejne badania oraz kontynuowanie dotychczasowych terapii, dlatego zbiórka na leczenie chłopca nadal jest prowadzona.

 

Dzielny wojownik

Bartosz od 3. roku życia bardzo dzielnie walczy o swoją przyszłość i sprawność. Regularnie uczęszcza na różnego rodzaju terapie oraz niezbędne zajęcia. Chłopiec jest objęty wielospecjalistyczną opieką, ale żeby dalej mógł dzielnie stawiać czoła wszystkim przeciwnościom losu, potrzebuje naszego wsparcia, o które proszą też rodzice chłopca.

– Z całego serca prosimy Was o pomoc w zdiagnozowaniu i dalszemu leczeniu naszego synka – mówią państwo Kowal.

Dla osób, które chciałyby wspomóc Bartka w walce o zdrowie, podajemy link do zrzutki: https://zrzutka.pl/diagnoza-genetyczna-i-leczenie-nadzieja-dla-bartusia.

Rodzice Bartosza z całego serca dziękują za okazane wsparcie.

EK

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...