Potyczki ortograficzne po raz piętnasty

Date:

Ponad 100 osób wzięło udział w XV Jarosławskich Potyczkach Ortograficznych. W czwartek, 30 marca uczestnicy zmierzyli się w auli biblioteki Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno Ekonomicznej z najeżonym pułapkami dyktandem. Gościem specjalnym potyczek była vlogerka i konferansjerka Paulina Mikuła.

 

Tytuły Jarosławskiego Mistrza Ortografii oraz I i II wicemistrza przyznano w trzech kategoriach. W grupie uczestników reprezentujących szkoły podstawowe najlepiej poradził sobie z ortografią Marcin Zaborowski ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Jarosławiu. Tuż za nim uplasowała się Aleksandra Buryło ze Szkoły Podstawowej w Kramarzówce, a drugim wicemistrzem została Emilia Kamińska ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Jarosławiu. W kategorii szkoła średnia tytuł mistrzowski zdobyła Martyna Świtlicka – Paprocka z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu. Kolejne miejsca zajęli Patryk Wawrzyszko i Oliwia Ważna, oboje z Zespołu Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych w Jarosławiu. W grupie otwartej najlepszy był Piotr Stęchły, wicemistrzami zostali Izabela Kilar i Marcin Tomas.

Organizatorami konkursu byli Starosta Jarosławski, Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących im. Marii Dąbrowskiej w Jarosławiu, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. J. G. Pawlikowskiego w Przemyślu Filia w Jarosławiu przy PZPW w Rzeszowie, a partnerowali mu Burmistrz Miasta Jarosławia, Uniwersytet Rzeszowski i Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Jarosławiu.

opr. erka/org.

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...