Powiat chwali się wyremontowanymi drogami

Date:

Jarosław: Ponad 12 milionów złotych uzyskanych spoza budżetu samorządu powiatowego, m.in. z dotacji rządowych i ze współpracy z gminami. 36 tegorocznych inwestycji drogowych oraz przygotowania do kolejnych 16. Łączne nakłady w mijającym roku to ponad 17 milionów złotych, czyli odejmując pieniądze z zewnątrz, z kasy powiatu wydano około 5 mln zł na modernizację dróg powiatowych.

 

Na pierwszy plan w powiatowym podsumowaniu wysuwają się cztery inwestycje współfinansowane z rządowego Funduszu Dróg Samorządowych. Ich wartość to 8 mln zł. Obejmowały modernizację drogi Sośnica-Zadąbrowie, przebudowę dróg w gminie Wiązownica z tzw. małym rondem oraz ul. Kolejową w Radymnie i wykonanie chodnika przy drodze Makowisko-Bobrówka.

Jak informuje starosta jarosławski Stanisław Kłopot powiat złożył do FDS kolejne wnioski na remonty dróg Pruchnik – Kramarzówka – Helusz i   Kidałowice – Rokietnica.

Znacząca inwestycją w jest kontynuacja zabezpieczania osuwiska w Świebodnej w gm. Pruchnik. Do końca roku ma zakończyć się trzeci etap – Podobnie jak w poprzednich latach, będzie to możliwe dzięki pozyskaniu pieniędzy z budżetu państwa. Uzyskana w 2020 r. kolejna dotacja w wysokości 2 mln 750 tys. złotych pochodzi z rezerwy celowej budżetu państwa i stanowi 80% przewidywanych kosztów. Oprócz osuwiska ta inwestycja to także odbudowa korpusu drogowego na drodze Widaczów – Świebodna – Pruchnik. Całość, rozłożona na trzy lata, to około 11 mln zł – informuje starosta.

Ważną część stanowią także inwestycje na powiatowych ulicach w obrębie Jarosławia. Ich koszt to blisko 2,5 mln złotych. Samorządowi powiatowemu udało się dojść do porozumienia z miastem, dzięki czemu koszty rozłożone są po połowie. Wg planu inwestycje objęły dziewięć jarosławskich ulic:

 

erka/pow. jarosławski

 

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...