Powstają nowe galerie

Date:

Przejeżdżając przez miasto można zauważyć, że w kilku miejscach coś się buduje, a jeśli nie, to za chwilę zacznie. W Internecie można znaleźć już wizualizacje zdradzające, jak wszystko będzie niedługo wyglądać. Jakie sklepy pojawią się w Przeworsku?

 

Obecnie najwięcej dzieje się przy skrzyżowaniu ul. Dworcowej z ul. Dynowską, gdzie powstaje park handlowy budowany przez firmę RockCapital, która ma już doświadczenie w budowie tego typu obiektów na terenie całej Polski.

Rock Park, który powstanie w Przeworsku będzie oferował blisko 6800 m2 powierzchni handlowej z licznymi sklepami znanych marek, takich jak Biedronka, Media Expert, Pepco, Dealz, Martes, Orange, Kaes, Sinsay, dyskont tekstylny oraz sklep z artykułami gospodarstwa domowego, dla majsterkowiczów, artykułami papierniczymi, zabawkami oraz produktami drogeryjnymi i kosmetycznymi. Dodatkowo przed obiektem znajdować się będzie 170 miejsc parkingowych dla klientów. Parking zostanie wzbogacony o stację ładującą dla samochodów elektrycznych, która powstanie we współpracy z operatorem sieci ładowania pojazdów elektrycznych, firmą ChargeEuropa. Otwarcie obiektu zaplanowano na IV kwartał br.

Wierzymy, że nasza inwestycja będzie doskonałym uzupełnieniem potrzeb usługowo-handlowych mieszkańców Przeworska, a także mieszkańców okolicznych miejscowości. Położenie obiektu zostało dokładnie przemyślane i zaplanowane z myślą o klientach. W okresie komercjalizacji dołożyliśmy wszelkich starań, aby zapewnić różnorodne sklepy, które zaspokoją potrzeby każdego klienta – wyjaśnia Michał Osadczuk, prezes Zarządu RockCapital.

 

Stara Cukrownia

To jednak nie koniec. Na terenie po byłej elektrociepłowni przy ul. Chruściela planowane jest utworzenie Galerii o nazwie „Stara Cukrownia”. Obecnie w Urzędzie Miasta analizowany jest złożony przez inwestora, firmę VIPMAT, wniosek o warunkach zabudowy. Planowany termin wydania decyzji to przełom marca/kwietnia br. Następnie inwestor będzie zabiegał o wydanie pozwolenia na budowę, co pozwoli na rozpoczęcie inwestycji. Ta zakłada przebudowę, rozbudowę i zmianę sposobu użytkowania budynku przemysłowego na budynek handlowo-usługowo-biurowy wraz z parkingiem oraz infrastrukturą techniczną. Planowany jest sklep spożywczy, sklepy z odzieżą, obuwiem, galanterią, kosmetykami. W części pięciokondygnacyjnego budynku oferowane będą usługi sportu i rozrywki (ścianki wspinaczkowe, wieża wspinaczkowa, kręgielnia, siłownia i bilard) oraz gastronomii (restauracja, kawiarnia, pizzeria). Na V piętrze będą znajdować się z kolei pomieszczenia biurowe.

DP

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...