Powstał dom i klub seniora

Date:

Trwa nabór uczestników do Dziennego Domu i Klubu „Senior+”. Realizacja zajęć będzie się odbywać w Dziennym Domu „Senior+”, zlokalizowanym w budynku na Placu Mickiewicza 18 oraz w Klubie „Senior+” na os. Jagiellonów 1 w Jarosławiu.

 

– Seniorom zostanie udostępniona infrastruktura pozwalająca na aktywne spędzanie czasu wolnego, a także zaktywizowanie i zaangażowanie seniorów w działania samopomocowe na rzecz środowiska lokalnego – mówi Iga Kmiecik, rzecznik prasowy Burmistrza Miasta Jarosławia.

Planowany termin otwarcia obu placówek to 1 stycznia 2021 roku. Dzienny Dom Senior+ będzie funkcjonował od poniedziałku do piątku, minimum 8 godzin dziennie. Zaś Klub „Senior+” będzie działał przez trzy dni w tygodniu w łącznym wymiarze 20 godzin.

Uczestnikami zajęć Dziennego Domu i Klubu „Senior+” mogą być osoby, nieaktywne zawodowo, które ukończyły 60 rok życia oraz są mieszkańcami Gminy Miejskiej Jarosław. W Dziennym Domu „Senior+” przygotowano 20 miejsc, zaś w Klubie „Senior+” – 15.

Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć na stronie internetowej www.jaroslaw.naszops.pl oraz uzyskać je pod numerem telefonu 16 621 40 63. Zapisy trwają do 16 grudnia.

Domy i Kluby „Senior+” cieszą się dużą polularnością. Ich liczba stale rośnie. Przez uczestników są żartobliwie nazywane „przedszkolami”.

 

EK

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...