Powstał Klub Seniora

Date:

Z myślą o osobach w wieku powyżej 60 lat w Gminie Przeworsk powstał Klub Seniora, który działa od stycznia br. Spotkania odbywają się w zaadaptowanych pomieszczeniach w Urzędzie Gminy Przeworsk.

 

Klub Seniora powstał dzięki współpracy Gminy Przeworsk z Fundacją im. Braci Sołuńskich – Cyryla i Metodego, w ramach projektu „Mobilne Usługi oraz Klub Seniora w Gminie Przeworsk”, dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Oficjalne otwarcie miało miejsce we wtorek, 21 lutego. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: prezes Fundacji im. Braci Sołuńskich – Cyryla i Metodego Marek Pankiewicz, wójt Gminy Przeworsk Daniel Krawiec oraz uczestniczka projektu, Zofia Czarny.

Do dyspozycji seniorów oddano trzy pomieszczenia: salę dzienną, pokój wypoczynkowy oraz łazienkę. W ramach działalności Klubu seniorzy spotykają się dwa razy w tygodniu po cztery godziny. Uczestniczą m.in. w zajęciach rękodzielniczych, muzycznych, pisania ikon, malowania na szkle czy bukieciarstwa. Zaplanowane są także spotkania z różnego rodzaju specjalistami, wyjścia do kina, teatru oraz wycieczki jednodniowe. Podczas każdego spotkania przewidziany jest poczęstunek. Klub Seniora dysponuje 25 miejscami.

DP/fot. UG Przeworsk

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...