Poznaliśmy laureatów konkursu wiedzy o Annie Jenke

Date:

Konkurs wiedzy o Annie Jenke dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych powiatu jarosławskiego, przeworskiego i łańcuckiego, zorganizowany został przez Publiczne Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Jarosławiu.

 

W jego pierwszym etapie wzięło udział 15 uczniów, reprezentujących 8 szkół. Uczniowie rozwiązywali test online, który składał się z 45 szczegółowych pytań dotyczących Anny Jenke. Maksymalną liczbę punktów uzyskały: Victoria Derewońko, Karolina Pałys, Klaudia Płonka. W drugim etapie uczestniczyło 10 uczniów. – Każdy z nich miał wybrać jedną z pięciu sentencji Sługi Bożej oraz przygotować na jej temat pisemną pracę. Dany fragment dziennika duchowego należało rozwinąć na podstawie odpowiednio dobranych faktów z życia Anny Jenke, dodając do nich własne spostrzeżenia i obserwacje – mówią organizatorzy. Przygotowane prace zostały ocenione przez Karolinę Mazur, Beatę Bałendo, oraz ks. dr Grzegorza Delmanowicza. Po przeanalizowaniu wyników pierwszego i drugiego etapu, przyznano następujące miejsca i wyróżnienia: I miejsce – Victoria Derewońko (Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Wietlinie) i Klaudia Płonka (Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Tryńczy); miejsce II – Katarzyna Bukowska (Szkoła Podstawowa im. ks.

Franciszka Wosia w Świętoniowej) i Nikola Chmielowiec (Szkoła Podstawowa

Jana Pawła II w Miękiszu Starym); miejsce III – Karolina Pałys i Laura Adamik (Szkoła Podstawowa Sióstr Niepokalanek im. bł. Marceliny Darowskiej w Jarosławiu). Wyróżnienie otrzymały Kornelia Chmura (Szkoła Podstawowa im. ks. Franciszka Wosia w Świętoniowej) i Magdalena Prasoł (Szkoła Podstawowa im. św. Jana Kantego w Tryńczy). Uroczystość rozdania nagród uświetnili przedstawiciele Towarzystwa Przyjaciół Anny Jenke: prezes Rafał, s. Bernadeta Lipian ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP, katecheci i nauczyciele uczniów i ich rodzice. Nagrody książkowe zostały ufundowane przez Towarzystwo Przyjaciół Anny Jenke, Starostwo Powiatowe w Jarosławiu i Publiczne

Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Jarosławiu. Konkurs był objęty honorowym patronatem Wydziału Nauki Katolickiej Kurii Metropolitalnej w Przemyślu, Rozgłośni Archidiecezji Przemyskiej – Radio Fara, Towarzystwa Przyjaciół Anny Jenke i Starosty Jarosławskiego.

Opr. red. Fot. Ks. Grzegorz Delmanowicz

 

 

 

 

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...