Problematyczna dotacja na remont hali sportowej

Date:

Burmistrz Jarosławia Waldemar Paluch poinformował, że miasto otrzymało z funduszy Ministerstwa Sportu i Turystyki długo wyczekiwaną dotację w kwocie 3,5 mln zł na przebudowę Hali Sportowo-Widowiskowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – To naprawdę dobra wiadomość – stwierdził, dodając że w kasie miasta nie ma 10 mln zł, jakie trzeba dodać do modernizacji.

 

W. Paluch zagrał na emocjach. Ucieszył się z dotacji i podziękował senatorowi Mieczysławowi Golbie za wsparcie i zarazem zadał pytanie, czy miasto powinno zrezygnować z dotacji. -Niestety dotacja ta może być pierwszą, odkąd pełnię funkcje burmistrza, jaką będę zmuszony zwrócić – ostrzegł, tłumacząc to sytuacją finansową samorządów. – Inflacja i wzrost cen na rynku usług budowlanych sprawiają, że koszty remontu hali szacowane rok temu na kwotę 11 536 561 zł, są nieaktualne. Niestety, znacznie się zwiększyły. Oznacza to, że wzrosła również kwota naszego wkładu własnego, który wg szacunków musiałby na dziś przekroczyć 10 000 000 zł, na co Miasta zwyczajnie nie stać – wyjaśniał burmistrz na profilu w mediach społecznościowych. W. Paluch dodał, że analizowane są różne możliwości, ale trudno przewidzieć efekt.

Zapytaliśmy burmistrza, czy rozważane jest zmniejszenie zakresu modernizacji. – Biorąc pod uwagę zakres prac modernizacyjnych, a także fakt, iż są one ze sobą powiązane/spójne, nie przewidujemy zmniejszenia ich zakresu – odpowiedział włodarz. Z wyjaśnień W. Palucha wynika, że plan przebudowy hali sportowej obejmuje nadbudowę i przebudowę obiektu do wysokości użytkowej 9 m (obecnie 7 m), wymianę konstrukcji i pokrycia dachu, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wymianę systemu centralnego ogrzewania wraz z instalacją, wymianę instalacji elektrycznej oświetlenia, oświetlenia ewakuacyjnego i awaryjnego, instalację wentylacji mechanicznej wraz z rekuperacją, wymianę podłogi, przebudowę trybuny stałej, przebudowę pomieszczeń zaplecza socjalno-sanitarnego.

Dotację przyznano, ale jeśli samorząd Jarosławia nie znajdzie dodatkowego źródła finansowania, to można się spodziewać, że przebudowa hali poczeka na lepsze czasy.

erka

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...