Program Youngster w SP Zarzecze

Date:

W minionym roku szkolnym uczniowie ósmych klas z Zarzecza uczestniczyli w dodatkowych zajęciach z j. angielskiego w ramach programu Youngster, realizowanym przez Fundację Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.

 

– Grupa liczyła 14 uczniów. W 15 edycji programu brało udział 30 szkół podstawowych z gmin wiejskich i miejsko-wiejskich z terenu całej Polski. To, co wyróżnia te zajęcia , to ukierunkowanie nauki na pobudzanie wewnętrznej motywacji ucznia. Formuła programu jest oparta na nauce przez zabawę, bez odpytywania, klasówek i ocen, co ma na celu zachęcie uczniów do aktywności – opowiada koordynatorka projektu Joanna Górska. Zajęcia , odbywały się w małej grupie, dostosowane poziomem do umiejętności językowych uczniów, co znacząco ułatwiało wzajemną komunikację i przyswajanie wiedzy.
Youngster to także nowe, bezpłatne podręczniki, dopasowane do poziomu wiedzy ucznia; szkolenia metodyczne dla nauczycieli; konkursy prospołeczne dla uczniów; stypendia dla najlepszych uczniów i nauczycieli, finansujące kursy językowe w Wielkiej Brytanii; platforma e-learningowa. W trakcie trwania projektu uczniowie z Zarzecza brali udział w konkursach, w których zajmowali czołowe miejsca.

Opr. red.

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...