Przedszkolaki wzięły udział w rozgrywkach kupieckich

Date:

W piątek, 2 grudnia w Miejskim Przedszkolu nr 9 im. Jana Brzechwy w Jarosławiu za sprawą nauczycielek: Alicji Blecharczyk, Marleny Obłozy i Agnieszki Szkoły pojawili się wspaniali goście. Byli nimi pracownicy Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu  oraz Księgarni „Kuferek” – Barbara Wilk i Henryk Paszek.

 

Dzięki pani Barbarze i panu Henrykowi dzieci miały możliwość zgłębienia wiadomości związanych z historią Jarosławia poprzez zapoznanie się z tematyką Jarmarków Jarosławskich. Ogromna wiedza przedszkolaków, którym udało się bezbłędne rozpoznać mieszczańskie kamienice zadziwiła odwiedzających przedszkole. Młodzi adepci sztuki handlu z wielkim zaangażowaniem i radością wzięli udział w rozgrywkach kupieckich w ramach gry w wersji wielkoformatowej „Przygoda na Jarmarku Jarosławskim”.

– Dla przedszkolaków była to świetna zabawa, a zarazem lekcja, która z pewnością zainspiruje ich w przyszłości do zapoznania się z tradycjami i interesującą historią naszego miasta – mówi A. Szkoła, nauczyciel w MP nr 9 w Jarosławiu.

Opr. EK

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...