Przez grę poznawali historię

Date:

W sobotę, 10 października, w zabytkowym parku w Urzejowicach odbyła się gra terenowa, dzięki której młodzież szkolna mogła bliżej poznać historię Błękitnej Armii gen. Józefa Hallera.

 

Gra terenowa, której myślą przewodnią były wydarzenia związane z odzyskaniem niepodległości i Błękitną Armią gen. Hallera skierowana była do uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Przeworsk, a także harcerek i harcerzy ZHR.

Po przybyciu na miejsce, młodzież została podzielona na patrole, które później rywalizowały ze sobą. Uczestnicy gry mieli okazję wcielić się w plutony Błękitnej Armii i jako polscy żołnierze, realizować szereg zadań, poznając historię I wojny światowej. Głównym zadaniem było wyzwolenie Ojczyzny z rąk zaborców. Uczestnicy gry rozwiązywali historyczne zagadki, jednocześnie ucząc się pracy zespołowej.

Gra terenowa „Błękitna Armia” została rozegrana w ramach realizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Przeworsku zadania „Szlakiem pamiątek I wojny światowej i Błękitnej Armii”. Zadanie dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej”.

DP/GOK Przeworsk

 

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...