Przygoda na Jarmarku tłem gry planszowej o Jarosławiu

Date:

Wyobraź sobie, że cofnąłeś się w czasie i znalazłeś w XVII wiecznym Jarosławiu. Właśnie do miasta zjechali się kupcy ze wszystkich stron świata… To wstęp do gry planszowej, która powstała w Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sztuki, a ma na celu promocję miasta.

 

W grze wcielamy się w rolę kupca wędrującego po Jarmarku Jarosławskim. Podczas spaceru handlujemy z innymi kupcami i napotykamy różne zdarzenia, które urozmaicają rozgrywkę. Jej celem jest zakup jednej z jarosławskich kamienic, a jak mówi instrukcja, aby spełnić swoje marzenie, musisz wykazać się sprytem, wiedzą, talentem do handlu i unikać przeciwności losu. Oprócz świetnej zabawy jest też aspekt edukacyjny – aby wypełnić niektóre zadania, trzeba będzie wykazać się wiedzą o Jarosławiu. Jest to owoc pracy grupowej całego zespołu JOKiS – mówi Henryk Paszek z Jarosławskiego Kuferka. – Gra ma ogromny potencjał, uczestnicy mogą sami modyfikować zasady i dodawać swoje własne. Nie ma też przegranych, nie można zbakrutować, więc nawet gracz bez pieniędzy ma szansę grać dalej i wygrać – dodaje.

 

Po raz pierwszy gra została zaprezentowana na ostatnim Jarmarku Jarosławskim. Spotkała się z bardzo pozytywnym odzewem i trudno się temu dziwić, bo to naprawdę ciekawy i oryginalny sposób na promocję miasta. Kto chciałby się wcielić w kupca i przeżyć XVII wieczną przygodę musi zaglądnąć do księgarni Jarosławski Kuferek. Nawiasem mówiąc, kamienicę Gruszewiczów, w której znajduje się księgarnia, też można kupić w grze.

 

Sebastian Niemkiewicz

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...