Przygotowanie do szczepień przeciwko COVID-19

Date:

W naszym regionie wyznaczono dwa szpitale węzłowe, które będą odpowiadać za organizację szczepień przeciwko COVID-19 dla personelu medycznego. Są to: Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu i Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Przeworsku.

 

Placówki przygotowują się do rozpoczęcia akcji szczepień w ramach pierwszego etapu. Obejmie on pracowników sektora ochrony zdrowia. Zaszczepieni zostaną lekarze, lekarze dentyści, felczerzy, pielęgniarki i położne, oraz wykonujący pozostałe zawody medyczne. Szczepieniom będą podlegać także pracownicy niemedyczni zatrudnieni w placówkach opieki zdrowotnej, czyli personel administracyjny i pomocniczy.

Podlegający szczepieniu powinni jak najszybciej zadeklarować chęć wzięcia udziału. Mogą to zrobić za pośrednictwem pracodawcy lub samodzielnie.

Szpital w Jarosławiu apeluje do włączonych w pierwszy etap szczepień, by w miarę szybko przekazali informację o chęci zaszczepienia. Z COM można kontaktować się elektronicznie pod adresem: szczepienia@comjar.pl.

Z podobną prośbą do wszystkich podmiotów wykonujących działalność leczniczą oraz aptek z terenu powiatu przeworskiego zwraca się szpital w Przeworsku. Listę pracowników deklarujących gotowość należy wysłać na adres: medycyna@spzoz-przeworsk.pl. Można również kontaktować się z tymi placówkami telefonicznie.

erka

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...