Przystanki w gminie Wiązownica będą naprawione

Date:

Mieszkańcy Zapałowa po raz kolejny interweniują w sprawie naprawy przystanku nieopodal remizy. Wójt prosi o cierpliwość. Zapewnia, że wszystko niebawem zostanie zrobione.

 

– Ponad miesiąc temu na przystanku w Zapałowie wybite zostały szyby i do tego czasu nie jest to naprawione – żali się jedna z mieszkanek Zapałowa. – Wiatr wieje, deszcz zacina. Ławki są mokre. Nie ma jak usiąść, ani gdzie się skryć – mówi kobieta.

Czytelniczka nadmienia także, że na przystanku zniszczone zostały nie tylko szyby, ale i rozkłady jazdy.

– Nie ma żadnego rozkładu jazdy, ani PKS-u, ani busa. Wszystko poszło razem z szybą. Gdyby ktoś chciał sprawdzić, o której odjeżdża autobus, niczego się nie dowie – mówi.

Zdaniem mieszkanki Zapałowa tego typu akty wandalizmu mogą wynikać z izolacji młodzieży.

– Młodzież pozostaje zamknięta w domach. Nie ma się gdzie gromadzić, bo świetlice są zamknięte. To siedzą na przystankach, piją i rozrabiają – twierdzi kobieta.

Krzysztof Strent, wójt gminy Wiązownica był zaznajomiony z problemem poruszonym przez mieszkankę gminy. Zapewnił, że gmina podjęła już działania mające na celu poprawę tej sytuacji.

– Myślę, że to kwestia najbliższych tygodni i przystanek będzie naprawiony. Nie tylko ten w Zapałowie, ale i wszystkie inne przystanki na terenie całej gminy, które tego wymagają. Wiemy o problemie. Zgłosiliśmy to już do ubezpieczyciela oraz wybraliśmy wykonawcę, który to zadanie realizuje – wyjaśnia K. Strent.

Koszt naprawy przystanków na terenie gminy Wiązownica pochłonie około 20 tys. zł.

 

EK, fot. Czytelniczka

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...