Pszczelarze z Zarzecza świętowali 40-lecie koła

Date:

Pszczelarze z Zarzecza w towarzystwie kolegów z Jarosławia i Przeworska uroczyście obchodzili jubileusz 40-leci istnienia powstałego w 1982 r. koła. Święto rozpoczęli od mszy św. w miejscowym kościele. Potem spotkali się w zespole pałacowo-parkowym. Nie zabrakło wyróżnień honorujących aktywnych członków koła.

 

Uroczystość rozpoczęto od przemarszu do kościoła w towarzystwie pocztów sztandarowych kół z Zarzecza, Jarosławia i Przeworska. Przed rozpoczęciem mszy św. Stanisław Surmiak, prezes zarzeckiego koła opisał historię organizacji od momentu założenia. On też przywitał zebranych na spotkaniu w zespole pałacowym.

Jan Sęk, prezes Regionalnego Związku Pszczelarzy w Jarosławiu podkreślając aktywne działanie kolegów z Zarzecza przekazał na ręce S. Surmiaka pamiątkowy grawerton upamiętniający jubileusz. Uhonorował też założyciela koła Władysława Tęczę i Stanisława Żyłę, byłego prezesa koła pszczelarzy w Przeworsku.

Delegacja koła pszczelarzy w Przeworsku również przekazała kolegom z Zarzecza pamiątkowe grawertony, a wśród jubileuszowych prezentów znalazła się butelka miodu pitnego powstałego w pasiece St. Żyły. Uznanie dla pszczelarzy wyraził przedstawiciel Starosty Przeworskiego zapewniając wsparcie ze strony samorządu. Tomasz Bury, wójt Gminy Zarzecze również zapewnił o wsparciu działającego w gminie koła.

opr. erka/Fot. organizatorzy

 

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...