Radawa tętni życiem

Date:

Gminny Ośrodek Wypoczynku i Rekreacji jeszcze oficjalnie nie rozpoczął sezonu, a już odwiedzają go tłumy. Przed kilkunastoma dniami zakończyły się prace remontowe, które umożliwiły napełnienie niecki wodą.

 

Początkiem czerwca zakończył się I etap remontu jazu w Radawie, co po dwuletniej przerwie pozwoliło przywrócić zalew do użyteczności.

– Po dwóch latach udało się w końcu spiętrzyć wodę na jazie, dzięki czemu koryto rzeki Lubaczówka napełniło się wodą. Na rzece mogą odbywać się spływy kajakowe, ale rzecz najistotniejsza jest taka, że dzięki piętrzeniu mogliśmy napełnić nieckę zalewu wodą To bardzo istotne dla funkcjonowania całego ośrodka – mówi Krzysztof Strent, wójt gminy Wiązownica.

I etap remontu na jazie polegał m.in. na zamontowaniu drewnianych szandorów.

– Jest to awaryjny system piętrzenia, który pozwala nam przystąpić do drugiego etapu. Będzie on polegał na odremontowaniu mechanicznych klap zamontowanych na stałe na jazie – tłumaczy wójt.

Prace trwały od stycznia. Roślinność była usuwana ręcznie. Prace były wykonywane dwukrotnie, ponieważ w czasie, w którym niecka była odsłonięta, pojawiło się mnóstwo roślinności. Była to głównie trzcina, która stanowiła duże zagrożenie. Muł z niecki ściągany był przez ciężki sprzęt. Remont przeszło także zadaszenie amfiteatru.

Od czerwca funkcję kierownika GOWiR-u pełni Agnieszka Wójcik. Jej zastępcą jest Anna Florek.

 

Start niebawem

Ośrodek oficjalnie rozpocznie swoje funkcjonowanie w pierwszy weekend wakacji, niemniej jednak już odwiedzają go tłumy. W dniach 25-26 czerwca planowane są Dni Radawy. W sobotę, 25 czerwca odbędzie się Noc Świętojańska. Na scenie wystąpią Hetmańscy Sarmaci, Karczmarze oraz Teatr Jednej Miny. Będzie miał miejsce pokaz laserów. Następnego dnia odbędą się pokazy sztuk walki Ju-Jitsu oraz sztuki władania mieczem Seimeido. Na scenie wystąpi Felivers i Ania Dąbrowska.

 

Cennik

Mieszkańcy gminy Wiązownica mogą korzystać z oferty Gminnego Ośrodka Wypoczynku i Rekreacji w Radawie za darmo po okazaniu dowodu osobistego, a właściciele nieruchomości rekreacyjnych mogą pobrać karnety wolnego wstępu w sekretariacie Urzędu Gminy w Wiązownicy, a później u kierownika GOWiR w Radawie. Muszą oni jednak okazać dokument potwierdzający uiszczenie podatku od nieruchomości i opłaty za odbiór odpadów.

Dla pozostałych osób bilety wstępu kształtują się następująco: bilet wstępu dla osoby dorosłej kosztuje 8 zł, dla dzieci powyżej 7 lat i studentów po okazaniu ważnej legitymacji – 4 zł. Za samochód osobowy trzeba będzie zapłacić 8 zł, a za bus -10 zł. Więcej informacji na stronie internetowej Urzędu Gminy Wiązownica.

EK

 

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...