Radawa wraca do życia

Date:

Trwają prace porządkowe na terenie Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Radawie. Poszukiwany jest ratownik. Wszystko wskazuje na to, że Radawa „wraca do życia”.

 

– Radawa przygotowuje się na ciepłe dni! W Gminnym Ośrodku Wypoczynku i Rekreacji rozpoczęły się już prace porządkowe – poinformowała gmina Wiązownica w ciągu ostatnich dni na swoim profilu w mediach społecznościowych. Pojawiło się też zapytanie: Któż z was nie może doczekać otwarcia sezonu? Odzew był niemal natychmiastowy. Szybko posypały się pozytywne komentarze zachwalające atuty tego miejsca. Nie ulega więc wątpliwości, że informacja o otwarciu ośrodka ucieszyła wiele osób. W ciągu ostatnich dwóch lat na terenie GOWiR-u nie odbywały się żadne imprezy. Nie funkcjonowało też kąpielisko. Taki stan rzeczy był spowodowany w głównej mierze pandemią covid-19. Ze względu na obowiązujące limity zgromadzeń odstąpiono również od organizacji innych odbywających się tam zwykle wydarzeń. Działał jedynie park linowy i mini zoo. W budkach gastronomicznych można było zakupić jedzenie. W tym roku ma się to zmienić.

Niewykluczone, że Radawa zacznie funkcjonować jak przed pandemią. Wiele na to wskazuje. Przypomnijmy, że jakiś czas temu, Krzysztof Strent, wójt gminy Wiązownica w wywiadzie dla Gazety Jarosławskiej informował o trwających przygotowaniach do remontu jazu na Lubaczówce. Wspominał także o pozytywnym rozpatrzeniu wniosku dotyczącego naboru pracowników w ramach robót publicznych, którzy będą dużym wsparciem podczas przygotowań do uruchomienia GOWiR-u oraz o prowadzonych pracach nad kalendarzem wydarzeń kulturalnych na lato 2022.

– Jak co roku staramy się, aby oferta była różnorodna i każdy znalazł coś dla siebie. Jak tylko tegoroczny repertuar będzie gotowy, zaprezentujemy go za pośrednictwem mediów społecznościowych – informował.

 

EK, fot. UG

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...