Radni przedstawili pomysły

Date:

Poprawa bezpieczeństwa w rejonie plaży miejskiej, bookcrossing w różnych punktach miasta, czy remont fontanny, to tylko niektóre z propozycji radnych. Były też inne.

 

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Radymna, która po raz pierwszy odbyła się w trybie zdalnym, przedstawionych zostało wiele ciekawych propozycji. Jedna z nich dotyczyła poprawy bezpieczeństwa w rejonie plaży miejskiej.

– Odcinek drogi krajowej nr 94 posiada dwa niebezpieczne w naszej ocenie punkty, a mianowicie wyjazd i wjazd do stacji paliw oraz zjazd z ulicy Budowlanych w kierunku Rodzinnych Ogródków Działkowych „Relax” – mówił radny Zygmunt Uszakiewicz, wskazując na potrzebę pisemnego wystąpienia do GDDKiA o zmianę oznakowania na wspomnianym odcinku drogi. Radny przekonywał, że jest to miejsce bardzo niebezpieczne ze względu na nagromadzenie skrzyżowań oraz duże natężenie ruchu.

– Drogą krajową nr 94 poruszają się cudzoziemcy oraz kierowcy prowadzący wielkogabarytowe zestawy samochodowe, którzy nie mają świadomości, że z drogi naprzeciw stacji paliw może wyjeżdżać inny pojazd – zwracał uwagę radny, dodając, że ich widoczność dodatkowo ograniczają parkowane wzdłuż jezdni samochody. Zdaniem radnego sytuację poprawiłyby znak zakazu wyprzedzania, podwójna linia ciągła czy też znak ostrzegawczy o innych niebezpieczeństwach.

Radny Janusz Sobejko wskazywał na potrzebę remontu ul. Wyszyńskiego oraz jednej z dróg na os. Jagiełły, a Edward Piliszko zaproponował zmianę planu zagospodarowania przestrzennego w okolicach ul. Zielonej. Pojawił się też pomysł modernizacji fontanny.

– Fontanna usytuowana w rynku wrosła w krajobraz naszego miasta. W środowisku miejskim jest zapamiętana przez wiele pokoleń mieszkańców. Jednak obecny stan techniczny oraz wygląd fontanny nie zachęca do wypoczynku w jej otoczeniu – argumentował radny Jan Broda, według którego remont fontanny mógłby znacząco podnieść atrakcyjność radymiańskiego rynku.

Radny Paweł Suchodolski wnioskował, aby w mieście powstały strefy bookcrossingowe, czyli miejsca, w których mieszkańcy mogliby wymieniać przeczytane książki. Z kolei radny Zygmunt Marciak wyszedł z pomysłem utworzenia w budynku dworca PKP Stacji Rozrywki i Kultury Intelektualnej, czyli miejsca, w którym można by zagrać w brydża lub szachy. Pojawił się też pomysł utworzenia budżetu obywatelskiego, nazwanie bezimiennego ronda Konstytucji 3 Maja oraz ustawienie pojemnika na nakrętki w rejonie os. Jagiełły.

EK

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...