Ranni policjanci, rozbite BMW i trzy radiowozy

Date:

Sześciu policjantów w szpitalu oraz cztery rozbite samochody – to efekt pościgu za 38-letnim kierowcą BMW, który podczas kontroli drogowej podjął próbę ucieczki, kradnąc wcześniej urządzenie pomiarowe policjantom.

W niedzielę, 26 kwietnia około godziny 16. w Pełkiniach do kontroli drogowej zatrzymany został kierowca BMW, który przekroczył dozwoloną prędkość. Kierujący odmawiał wykonywania poleceń wydawanych przez policjantów. W pojeździe, którym się poruszał, znajdowały się dwie różne tablice rejestracyjne. W momencie, gdy jeden z funkcjonariuszy poprzez uchyloną szybę wskazywał mu wynik pomiaru, świadczący o tym, iż dopuścił się on przekroczenia prędkości, ten dosunął szybę i z impetem odjechał.

Urządzenie pomiarowe zostało wewnątrz BMW. Policjanci ruszyli za nim. Mężczyzna zdołał jednak uciec.

 

Rozpoczęto poszukiwania

Mundurowi ustalili tożsamość mężczyzny, który kierował BMW. W poszukiwania zaangażowano policjantów z sąsiednich jednostek.

Poszukiwany pojazd został zauważony około godziny 22. w Gniewczynie Łańcuckiej. Przeworscy policjanci próbowali go zatrzymać. Kierujący nie reagował jednak na ich polecania. Gwałtownie przyśpieszył. Zaczął uciekać. Próbując ominąć policyjną blokadę, staranował trzy radiowozy. Uszkodzenia BMW okazały się jednak na tyle poważne, że uciekinier nie był w stanie kontynuować jazdy.

Mężczyzna został zatrzymany na terenie Tryńczy. Podczas zatrzymania był agresywny. Wykrzykiwał wulgarne słowa i naruszył nietykalność cielesną policjanta. Został obezwładniony i przewieziony do policyjnego aresztu.

 

Ranni policjanci

W radiowozach, które brały udział w pościgu i blokowały przejazd 38-latkowi, znajdowali się policjanci. W wyniku uderzenia BMW w te pojazdy rannych zostało sześciu policjantów. Zostali oni przewiezieni do szpitala na badania.

 

Zarzuty dla uciekiniera

Kierowca BMW, 38-letni mieszkaniec powiatu przeworskiego usłyszał już zarzuty. Odpowie m.in. za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, zmuszanie funkcjonariuszy do zaniechania czynności służbowych i spowodowanie u nich obrażeń ciała, a także za kradzież i uszkodzenie mienia.

Mężczyzna jest zatrzymany do dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Jarosławiu. Decyzją sądu, 38-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...