Recepta na długie życie

Date:

17 marca br. swoje setne urodziny obchodziła mieszkanka Gorzyc – pani Maria. Jak informuje Urząd Gminy w Tryńczy, kobieta jest drugą w kolejności najstarszą mieszkanką w gminie, po 101-letniej mieszkance Gniewczyny Łańcuckiej.

W uroczystość jubileuszową pani Marii włączył się Samorząd Gminy, a także sołtys i radny tej miejscowości. Obchody setnych urodzin rozpoczęły się mszą św. odprawioną przez ks. Mariana Jagiełę w kościele parafialnym w Gorzycach. Następnie zaproszeni goście wraz z Jubilatką przeszli do Wiejskiego Domu Kultury, gdzie złożono życzenia, kwiaty, upominki i listy gratulacyjne. W uroczystości wzięli udział: dyrektor biura poselskiego wiceminister Rodziny i Polityki Społecznej Anny SchmidtMartyna Sowa, kierownik Placówki Terenowej KRUS w Przeworsku – Anna Świderska-Ciupa, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Przeworsku – Adam Zabłocki, wójt Gminy Tryńcza Ryszard Jędruch, przewodnicząca Rady Gminy – Zofia Nowak wraz z wiceprzewodniczącymi: Stanisławem Kogutem oraz Januszem Niżnikiem, sołtys wsi Gorzyce Elżbieta Sobala oraz kierownik projektu „Życzliwa dłoń” – Caritas, którego podopieczną jest pani Maria. Nie zabrakło również rodziny i przyjaciół Jubilatki.

Co jest receptą na długowieczność według pani Marii? Uśmiech, pogoda ducha i wewnętrzny spokój, którym mogłaby się dzielić. Jubilatce można także pozazdrościć doskonałej pamięci i optymizmu.

 

Warto dodać, że na terenie gminy Tryńcza zamieszkuje obecnie 50 osób, które skończyły 90 lat, w tym 40 kobiet i 10 mężczyzn. Najstarszy z panów w tym roku obchodzi 95 urodziny.

DP/fot. UG Tryńcza

 

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...