Regeneracja turbosprężarek – co należy o niej wiedzieć?

Date:

Turbosprężarka, czyli urządzenie mechaniczne, które jest stosowane w celu zwiększenia mocy silnika. Turbosprężarki są produkowane z użyciem materiałów oraz stopów niezwykle odpornych na wysokie temperatury, ścieranie, a także korozję. Dzięki temu bardzo wolno się zużywają i wyróżniają się stosunkowo. W niniejszym artykule przybliżamy temat turbosprężarek – opisujemy ich budowę i odpowiadamy na pytanie, w jakim celu je się stosuje. Ponadto, wyjaśniamy czym jest regeneracja turbosprężarek i gdzie warto ją wykonać. Zapraszamy do lektury!

 

Jak jest zbudowana turbosprężarka?

Turbosprężarka składa się z dwóch zasadniczych elementów – turbiny oraz sprężarki. Obie te części są określane odpowiednio jako gorąca oraz zimna. Jest to związane z temperaturą płynących przez nie gazów. Obydwa elementy posiadają wirniki, które łączą się ze sobą wałem. Każda ze stron jest zabudowana. Są one zabudowane w dwóch kadłubach, mających kształt ślimaka. Część gorąca, czyli turbosprężarka, jest elementem układu wylotowego jednostki napędowej. Część zimna jest natomiast elementem układu dolotowego silnika. Ponadto, turbosprężarka posiada w swojej budowie także kanały olejowe, łożyska oporowe i ślizgowe a także pierścienie uszczelniające.

 

W jakim celu stosuje się turbosprężarki?

Turbosprężarki są stosowane po części w celu zwiększenia mocy silnika spalinowego. Jest to możliwe dzięki zwiększeniu ilości powietrza, który trafia w jednostce czasu do cylindrów. Paliwo można dostarczać do silnika w nieokreślonej ilości, jednakże należy pamiętać o doprowadzaniu do turbosprężarki wystarczającej ilości tlenu, który jest konieczny aby zaszedł proces spalania.

Doprowadzenie większej ilości tlenu do silnika może spowodować:

  • zmniejszenie emisji szkodliwych substancji
  • zmniejszenie zużycia paliwa
  • zmianę kształtu charakterystyki jednostki napędowej

 

Na czym polega regeneracja turbosprężarek?

Regeneracja turbosprężarek to innymi słowy naprawianie urządzenia dzięki zastosowaniu nowych elementów. Po trafieniu do profesjonalnego serwisu, turbosprężarka najpierw jest rozbierana na części i podlega dokładnemu wyczyszczeniu. Następnie niektóre jej części są piaskowane, a każda z nich jest sprawdzana pod kątem usterek. Jeżeli któreś elementy posiadają wady, zostają one wymienione. Następnie jest składany układ turbodoładowania, a rdzeń urządzenia jest wyważany. Na koniec jest regulowany nastaw kierownic turbiny, ale tylko w przypadku, kiedy regenerowane jest urządzenie ze zmienną technologią geometrii kierownic turbiny.

Jeżeli zaś chodzi o elementy turbosprężarek, które najczęściej ulegają wymianie, to są to łożyska, uszczelki oraz pierścienie uszczelniające. Wymieniane części są oryginalne i posiadają takie same parametry jak te, które uległy zużyciu. Natomiast elementy, które mogą zostać ponownie wykorzystane, podlegają wyczyszczeniu z użyciem najnowocześniejszych metod.

 

Regeneracja turbosprężarek na najwyższym poziomie – tylko w Turbokrymar!

Firma Turbokrymar.pl jest liderem branży regeneracji turbosprężarek i DPF, dlatego warto zdecydować się na jej usługi. Wybierając Turbokrymar możemy być pewni, że zostaniemy odpowiednio obsłużeni, a specjaliści podejdą do sprawy indywidualnie i profesjonalnie. W firmie Turbokrymar są stosowane najbardziej nowoczesne oraz innowacyjne technologie, które minimalizują do niemalże do zera ryzyko uszkodzeń i awarii. Wszystkie etapy regeneracji turbosprężarek są odpowiednio przemyślane, dzięki czemu efekt końcowy może zadziwić i spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Zapraszamy również do:

Auto Klinika Białystok

http://autoklinika.bialystok.pl/felgi/malowanie-proszkowe-felg/

Sosabowskiego 1

15-178 Białystok

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...