Remonty dróg postępują

Date:

Drogi w Radymnie zyskują nowy blask. Na ukończeniu jest m.in. ul. Kołłątaja. W przeciągu najbliższych miesięcy zakończą się remonty kolejnych dróg.

 

– Wiosna to czas, na kiedy w naszym mieście zaplanowano zakończenie pierwszej tury inwestycji drogowych realizowanych w ramach programu „Polski Ład”. Jedną z dróg, na których roboty osiągnęły poziom bliski 100 procent finalizacji to ul. Kołłątaja – informuje Urząd Miasta Radymna.

Na ul. Kołłątaja wykonano prace kanalizacyjne, podbudowę oraz nawierzchnię drogi z kostki brukowej. Ustawiono także nowe krawężniki. Remont wykonywała firma Matbud z Boguchwały, która prowadzi prace remontowe również na kilku innych ulicach w mieście. Do końca roku gruntowną przebudowę ma przejść jeszcze 6 dróg na terenie Radymna: Błonie, Grunwaldzka, Krasińskiego, Królowej Jadwigi, Orzeszkowej, Tysiąclecia oraz Norwida.

– Na ulicy Norwida prace polegające na budowie kanalizacji, oświetlenia oraz ułożenia nawierzchni z kostki betonowej wykonano w całości. Sąsiednia ulica Orzeszkowej wymaga jeszcze „dopieszczenia”– zamknięto już roboty przy kanalizacji deszczowej, wykonano też roboty ziemne i warstwy podbudowy, stabilizację i podbudowę z kruszywa oraz ustawiono krawężniki betonowe, niemal w całości zrealizowano instalację oświetlenia, trwa układanie nawierzchni z kostki betonowej – informuje urząd.

 

Opr. EK, fot. UM

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...