Rocznicowa prezentacja Orkiestry Dętej

Date:

W ostatnią niedzielę września Strażacka Orkiestra Dęta z Pruchnika dała pokaz swoich możliwości podczas rocznicowego koncertu z okazji 47-lecia istnienia. Wspominano też Zbigniewa Bratkowskiego, zmarłego w tym roku ojca pruchnickiej orkiestry, który ja założył i przez wiele lat kierował.

 

Organizatorem wydarzenia był Urząd Miejski w Pruchniku. W programie znalazły się także występy uczniów Publicznej Szkoły Muzycznej I stopnia w Pruchniku, zespół akordeonowy oraz chór, a jako goście grupa z Jarosławskiej Sceny Piosenki Aktorskiej działająca przy Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sztuki, prowadzona przez Justynę Wota, która zadbała również o konferansjerkę koncertu. – Było tradycyjne sto lat oraz tort dla wszystkich. Koncert strażackiej orkiestry, a także występy pozostałych artystów cieszyły się bardzo dobrym odbiorem wśród publiczności. Nie zabrakło życzeń oraz dobrej zabawy. Orkiestra przyjęła także do swojego grona Wojciecha Steca, pracownika Urzędu Miejskiego w Pruchniku, inicjatora i głównego organizatora koncertu, nadając mu tytuł członka honorowego – opisują organizatorzy.

Patronat nad   koncertem objął burmistrz Pruchnika Wacław Szkoła, a wśród gości znaleźli się m.in. starosta jarosławski Stanisław Kłopot, Wiesław Jarmozik, przewodniczący Rady Miejskiej w Pruchniku, Robert Grządziel, sekretarz Gminy Pruchnik, Zygmunt Jasiłek, komendant Gminny Związku OSP RP w Pruchniku oraz przedstawiciele jednostek OSP, radni i pracownicy urzędu miejskiego oraz gminnych jednostek organizacyjnych i mieszkańcy gminy.

Orkiestra powstała dzięki staraniom Z. Bratkowskiego, który przed wieloma laty rozpoczął edukację muzyczną na terenie gminy. Jak to określił obecny kapelmistrz orkiestry Hubert Hadro, pierwsza szkoła muzyczna w Pruchniku mieściła się w domu założyciela orkiestry, a dzięki jego zaangażowaniu i wieloletniej pracy orkiestra przetrwała do dzisiaj, promując swoją muzyką Pruchnik. Można ją spotkać na wielu imprezach organizowanych w regionie.

Celem koncertu było także zachęcenie mieszkańców gminy, w szczególności dzieci i młodzieży do wstąpienia w jej szeregi.

erka/Fot. UMiG Pruchnik

 

 

 

Poprzedni artykuł
Następny artykuł

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...