Rodzinne rozpoczęcie lata

Date:

Pod hasłem „Społecznie wrażliwi” w działaniu 27 czerwca zorganizowany został piknik rodzinny w Gorliczynie. Jego ideą przewodnią była prezentacja części działań społecznych realizowanych przez Gminę Przeworsk na rzecz jej mieszkańców.

Przypomnijmy, że Gmina Przeworsk w ostatnich latach zaadaptowała budynek po Gimnazjum w Gorliczynie, w którym funkcjonuje Przedszkole Samorządowe i od niedawna Żłobek oraz zagospodarowała I piętro budynku szkoły w Chałupkach na cele Centrum Integracji Społecznej. Wszystkie 3 działania otrzymały dofinansowanie w ramach funduszy zewnętrznych na wszystkich etapach realizacji, a ich łączny koszt to prawie 10 mln złotych.

Piknik rozpoczęło uroczyste otwarcie i poświęcenie budynku Żłobka Samorządowego „Mały Miś” oraz zwiedzanie kompleksu przedszkolno-żłobkowego i spotkanie z rodzicami dzieci.

Jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się zrealizować tak ważną dla nas i dla naszych Mieszkańców inwestycję za ponad 1,5 mln zł. Nie byłoby to możliwe oczywiście gdyby nie dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego za pośrednictwem Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020, za które serdecznie dziękujemy. Dzisiaj dajemy możliwość powrotu na rynek pracy rodzicom 16 dzieci do 3 roku życia, mam nadzieję, że to nie koniec i w przyszłości uda nam się stworzyć więcej takich miejsc – powiedział wójt Gminy Przeworsk Daniel Krawiec.

W Pikniku uczestniczyli podkarpaccy parlamentarzyści, władze wojewódzkie i samorządowcy, dyrektorzy szkół oraz lokalni społecznicy i przedstawiciele organizacji pozarządowych. Spotkanie było kontynuowane na boisku sportowym, gdzie nastąpiły okolicznościowe wystąpienia zaproszonych gości. Na scenie zaprezentowały się laureatki Gminnego Przeglądu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Piosenka jest dobra na wszystko” oraz dzieci z Przedszkola Samorządowego. Zebrane licznie rodziny mogły skorzystać z wielu bezpłatnych atrakcji. Miasteczko dmuchańców jak zwykle było oblegane przez najmłodszych. Podobnie pełne ręce pracy mieli uczestnicy Centrum Integracji Społecznej w Chałupkach, którzy serwowali dzieciom różne przekąski oraz panie z Kół Gospodyń Wiejskich z Gorliczyny ze swoimi wypiekami. Z kolei panie z Przedszkola i oddziałów przedszkolnych z terenu Gminy zorganizowały liczne animacje dla dzieci.

DP/UG Przeworsk

 

Share post:

Subscribe

spot_imgspot_img

Popular

More like this
Related

Cmentarz zamiast dworca?

Mimo planów i obietnic remontu dworzec autobusowy PKS w...

Tragiczny finał poszukiwań

Nie żyje 38-letni Łukasz, który zaginał w środę, 7...

Szanujmy to, co mamy – apeluje mieszkanka Widnej Góry

Mieszkanka Widnej Góry apeluje do młodzieży, by ta nie...

Czerwcowa „Ulica Zdrowia”

We wtorek 6 czerwca w ramach programu „Bezpieczny Jarosław”...